سوداگری بازار سکه شکاف طبقاتی ایجاد می کند

دریافت خبر : پنج شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۹
یک اقتصاددان با اشاره به نوسانات پیش آمده در بازارهای سرمایه ای این اتفاقات را باعث کاهش ارزش سرمایه ها ارزیابی کرد که در آن طبقاتی که سرمایه ای برای سرمایه گذاری در بازارهای مالی ندارند، بیشتر آسیب می بینند.

به گزارش بانکداران ۲۴ ( Banker )،محمد شریفی اقبال - کارشناس مسائل اقتصادی - با بیان این که در شرایط فعلی که امکان ورود ارز به کشور سخت تر شده است، ترویج صنعت توریست را یکی از گزینه های مقابله با این شرایط اعلام و اظهار کرد: اگر ما بتوانیم برخی از محدودیت های ورود و گردش توریست ها در کشور را از میان برداریم، مطمئنا تعداد توریست ها در کشور بیشتر خواهد شد که به آن نسبت ورود ارزهای خارجی به کشور هم بیشتر می شود. بسیاری از دیگر کشورهای اسلامی همچون ترکیه و مالزی هم به این منظور برای توریست های خارجی شرایط خاصی را در نظر گرفته اند.
اقشار ضعیف، ضعیفتر می شوند
وی همچنین با اشاره به رونق گرفتن سفته بازی ها در بازارهای سرمایه ای همچون بازار ارز و سکه ، ادامه داد: در چنین شرایطی کسانی که سرمایه های قابل توجهی برای سرمایه گذاری دارند، می توانند با انجام راهکارهایی ارزش پول خود را حفظ و چه بسا سودی هم از آن ببرند، اما اقشار ضعیف تر در این شرایط به دلیل نداشتن قدرت انتخاب در سرمایه گذاری ضعیف تر از گذشته خواهند شد. این شرایط درنهایت می تواند به افزایش شکاف طبقات بینجامد.
این کارشناس مسائل ...

[ مشاهده متن کامل سوداگری بازار سکه شکاف طبقاتی ایجاد می کند بنکر ]