چهار درصد درآمد وزارت نفت به خوزستان پرداخت می شود/ اداره مجموعه ها توسط بخش خصوصی، بهتر از دولت است

تابناک یکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰:۳
استاندار خوزستان گفت:130 میلیون دلار معادل چهاردرصد درآمد وزارت نفت به خوزستان طی سه سال آینده پرداخت خواهد شد تا صرف پروژه های عمرانی و اجتماعی استان شود.

جلسه شورای برنامه ریزی استان خوزستان شامگاه شنبه با حضور شریعتی استاندار خوزستان برگزار شد.گزارش عملکرد کارگروه زیربنایی نخستین دستور جلسه بود که توسط اداره کل راه وشهرسازی ارائه شد.
به گزارش"تابناک"؛ مدیرکل راه وشهرسازی خوزستان، کاهش تعداد استعلامات و عدم پاسخگویی مناسب برخی ارگان ها از جمله مناطق نفت خیز جنوب را از جمله چالش های موجود عنوان کرد و افزود: دریافت پاسخ برخی از استعلامات گاهاً دو ماه به طول می انجامد.
امید حاجتی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی نیز در این زمینه گفت: چنانچه زمان بندی قانونی رعایت نشود باید در جلسه شورای اقتصاد مقاومتی آن را طرح کرد؛ قرار نیست شرکت نفت تنها به پروژه های ملی بپردازد و ترمزی در مسیر توسعه استان باشد؛ تکلیف استان با شرکت نفت باید مشخص شود.
محمد صادق کریمی کیا مدیرکل امور اجتماعی استانداری خوزستان نیز در این نشست به ارائه گزارش عملکرد کارگروه تخصصی اجتماعی و فرهنگی پرداخت و اظهار کرد: در دوسال گذشته حدود ۳۰ میلیارد تومان از شورای اجتماعی کشور برای خوزستان تخصیص یافته که ۷/۵ میلیارد تومان آن برای پروژه های عمرانی است.
وی با تشریح وضعیت خوزستان در زمینه حاشیه نشینی و آسیب های اجتماعی، افزود: حدود ۸۵۰ هزار نفر در خوزستان در سکونت گاه های غیررسمی و بافت فرسوده زندگی می کنند که ۴۵۰ هزار نفر از آنها در اهواز هستند؛ انتظار می رود شورای برنامه ریزی استان نیز با توجه به نیازهای موجود، اعتباراتی در زمینه مقابله با حاشیه نشینی و آسیب های اجتماعی تخصیص دهد.
وی با اشاره به رتبه ۲۱ خوزستان در ثبت طلاق، بیان کرد: از میان ۵۰ هزار ازدواج ثبت شده، تعداد ۹ هزار مورد به طلاق انجامیده است.
مدیرکل ...

سرخط اخبار