برنامه سعودی ها برای جنگ اقتصادی با ایران

دریافت خبر : سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۷:۳۵
برنامه سعودی ها برای جنگ اقتصادی با ایران
نیویورک تایمز در گزارشی جزئیات برنامه سعودی ها برای جنگ اقتصادی علیه تهران، ایجاد ناآرمی و ترور شخصیت های ایرانی از جمله سردار قاسم سلیمانی را فاش کرد.

نیویورک تایمز در گزارشی جزئیات برنامه سعودی ها برای جنگ اقتصادی علیه تهران، ایجاد ناآرمی و ترور شخصیت های ایرانی از جمله سردار قاسم سلیمانی را فاش کرد. این روزنامه در گزارش خود نوشت: سعودی ها بعد از آنکه محمد بن سلمان قدرت خود را تقویت کرد به دنبال ترور شخصیت های مهم و سران ایرانی هستند.
به گزارش تجارت نیوز، نویسنده این گزارش نیویورک تایمز افزود: یکی از این مقامات ارشد اطلاعاتی که در جلسه ریاض حضور داشت، «ژنرال احمد العسیری»، معاون وقت سرویس امنیت و اطلاعات خارجی عربستان بوده است که در پی اعتراف ریاض به قتل خاشقجی از سمتش برکنار شد.
در این جلسه که مارس سال ۲۰۱۷ برگزار شد، طرحی به ارزش ۲ میلیارد دلار برای استفاده از عوامل اطلاعاتی در جهت آسیب به اقتصاد ایران تدوین شد، در جریان این جلسه کمک های قابل توجه ژنرال احمد العسیری سخنگوی نیروهای ائتلاف در مورد ترور قاسم سلیمانی، فرمانده نیروهای قدس سپاه پاسداران ایران مورد تایید قرار گرفت. در ادامه این گزارش آمده است: با توجه به نشست مارس ۲۰۱۷ برای خرابکاری در اقتصاد ایران، مقامات آل سعود از گفتن این مساله که قصد ترور مقام های ایرانی را ...

[ مشاهده متن کامل برنامه سعودی ها برای جنگ اقتصادی با ایران تجارت نیوز ]

آخرین اخبار اقتصادی