درخواست عارف از آیت الله رئیسی درباره یک پرونده

ساعت 24 یکشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۷
ساعت 24- رئیس فراکسیون امید مجلس گفت: رئیس قوه قضائیه پرونده کارگران را با حساسیت بیشتری رسیدگی کند.

محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در دیدار اعضای هیات مدیره کانون بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی تهران اظهار داشت: حماسه عاشورا حرکت عدالتخواهانه را در تاریخ زنده نگه داشت. انقلاب اسلامی ایران نیز متاثر از عاشورا است چرا که احساسات استبدادستیزی، استعمارستیزی، عدالت خواهی، آزادگی و آزادی خواهی نقش بسیار مهمی در انقلاب ایران داشت.
وی با بیان اینکه عاشورا یک حادثه بی نظیر در تاریخ بشری است، خاطرنشان کرد: چهره واقعی حضرت اباعبدالله(ع) و فلسفه قیام ایشان خلاف آن چیزی است که بعضا در برخی مجالس ترویج می شود. تاسف بارتر آنکه برخی مجالس عزای سیدالشهداء را تبدیل به توهین و اهانت به ارکان نظام از جمله مجلس شورای اسلامی می کنند که جلوه بارز سوء استفاده از یک مراسم معنوی برای مقاصد سیاسی است.
رئیس فراکسیون امید با اشاره به در پیش بودن چهلمین سالگرد ارتحال آیت الله سید محمود طالقانی یاد و خاطره این روحانی مردمی و نواندیش را گرامی داشت و عنوان کرد: ویژگی بارز آیت الله طالقانی مردمی بودن وی بود که همه قشرهای مختلف جامعه با آیت الله طالقانی احساس نزدیکی می کردند. آیت الله طالقانی بیش از نیم قرن برای آزادی، استقلال و پیشرفت کشور جهاد کرد.
عارف در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه کارگران صاحبان اصلی انقلاب هستند و شعار اصلی انقلاب محرومیت زدایی بوده است، گفت: وظیفه حاکمیت، تامین زندگی شرافتمندانه برای آحاد ملت به خصوص کارگران و بازنشستگانی است که در همه صحنه ها حضور جدی داشتند و بار انقلاب را به دوش کشیدند.
وی با اشاره به اینکه همیشه کشور با مشکلاتی برای پاسخ به مطالبات مردم رو به رو بوده است، اضافه کرد: اما امروز ...

سرخط اخبار