یک میلیون کودک فاقد هویت در ایران زندگی می کنند

دریافت خبر : سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱:۱۱
جمعیتی که از کودکان فاقد هویت گزارش شده حدود یک میلیون نفر است که با خانواده هایشان به پنج میلیون نفر می رسد البته این آمار دقیق نیست.

خبرگزاری ایلنا: طیبه سیاوشی درباره تصویب لایحه تابعیت فرزندان زنان ایرانی دارای همسر خارجی در دولت گفت: ما دو سال و نیم در مجلس طرح های مختلفی را در مورد پیگیری می کردیم و متاسفانه تاکنون هم به نتیجه نرسیده است این لایحه می تواند برخی از این موارد را برطرف کند.
این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تابعیت فرزندان زنان ایرانی دارای همسر خارجی مشکلاتی که نمایندگان مجلس با آن مواجه هستند را حل و فصل خواهد کرد؛ زیرا ما هر لایحه و طرحی که به مجلس ارائه می دادیم میدانستیم با مانعی به نام اصل ۷۵ مواجه خواهیم شد و شورای نگهبان به دلیل آن که بار مالی دارد، آن را رد خواهد کرد اما این لایحه چنین مشکلی را ندارد.
وی با اشاره به آمار کودکان فاقد هویت، گفت: جمعیتی که از کودکان فاقد هویت گزارش شده حدود یک میلیون نفر است که با خانواده هایشان به پنج میلیون نفر می رسد البته این آمار دقیق نیست اما در هر حال گفته می شود چنین جمعیتی از کودکان بی هویت در کشور وجود دارد.
نماینده مردم تهران در دهمین مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با وجود لایحه تابعیت فرزندان زنان ایرانی دارای همسر خارجی، ...

[ مشاهده متن کامل یک میلیون کودک فاقد هویت در ایران زندگی می کنند برترینها ]

آخرین اخبار اجتماعی