نحوه تردد مشمولان خارج نشین به داخل کشور

دریافت خبر : دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۳
نحوه تردد مشمولان خارج نشین به داخل کشور
رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح در خصوص چگونگی تردد مشمولانی که در خارج از کشور حضور دارند توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش سرویس گوناگون جام نیـوز ، سردار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح در خصوص چگونگی تردد مشمولان ساکن خارج به داخل کشور اظهار داشت: افرادی که در خارج از کشور سکونت دارند به دو گروه تقسیم می شوند؛ گروه اول که بطور قانونی در کشور دیگر حضور داشته و از معافیت تحصیلی به عنوان دانش آموز یا دانشجو برخوردار هستند.رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: این گروه مشکل خاصی برای تردد به داخل کشور ندارند و هر وقت که بخواهند می توانند وارد کشور شوند.
وی به مشمولان دیگری نیز اشاره داشت که منع قانونی نداشته و می توانند به راحتی به داخل کشور تردد کنند؛ مثل دانش آموز، دانشجو و افرادی که والدین خودشان را در خارج از کشور همراهی می کنند؛ یعنی والدین شان در سفارتخانه، نمایندگی یا .... در کشور دیگری ماموریت دارند و به واسطه حضور آنها فرزندان نیز در آن کشور اقامت دارند.
این مقام ارشد ستاد کل نیروهای مسلح به گروه دوم از مشمولانی که در خارج از کشور سکونت دارند، پرداخت و تصریح کرد: کسانی که مدت غیبت از سربازی شان کمتر از 3 سال است حق تردد به داخل ...

[ مشاهده متن کامل نحوه تردد مشمولان خارج نشین به داخل کشور جام نیوز ]

آخرین اخبار عمومی