پیام مهم سپاه به ضد انقلاب با شلیک دقیق موشک های دقیق/ «آرش» ایرانی اینگونه به یاری صیانت از مرزهای کشور آمد + تصاویر

باشگاه خبرنگاران سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۷:۱۵

عملیات اخیر سپاه علیه ضد انقلاب در شمال عراق، علاوه بر نمایش گلوله های لیزری و پهپادهای مسلح نشان داد از راکت های ایرانی که دقت آنها افزایش چشمگیری داشته نیز استفاده شده است.
به گزارش  گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، پس از انجام برخی شرارت ها و تلاش برای ناامن سازی برخی مناطق مرزی کشورمان توسط تروریست ها و مزدوران مستقر در شمال عراق، سپاه پاسداران ظهر روز جمعه (۲۱ تیرماه) با صدور اطلاعیه ای از هدف قرار دادن مقر های فعال و محل استقرار و آموزش این گروهک های تروریستی ضد انقلاب در حاشیه مرز های اقلیم کردستان عراق از روز چهارشنبه (۱۹ تیرماه) خبر داد. برابر آنچه که در اطلاعیه سپاه آمده، این عملیات که در پاسخ به تحرکات این گروهک ها در منطقه غرب و شمال غرب کشور صورت گرفته، توسط واحدهای موشکی، پهپادی و توپخانه نیروی زمینی سپاه انجام شده است.
با توجه به استفاده از سامانه های متنوع در این عملیات، تجهیزات عملیاتی نزسا و کاربرد های آن، مورد توجه رسانه ها قرار گرفت. به عنوان مثال، مشخص شد که پهپاد مورد استفاده در این عملیات مدل مهاجر ۶ بود که در سال های اخیر در اختیار نیروی زمینی سپاه قرار گرفته است. این پهپاد به بمب های هدایت شونده سری قائم مجهز می شوند و توان بمباران اهداف با دقت خوبی را دارند. پهپاد مهاجر ۶ که جدید ترین عضو خانواده پهپاد های مهاجر است، یک پهپاد رزمی- شناسایی با برد عملیاتی ۲۰۰۰ کیلومتر محسوب می شود که توانمندی انجام مأموریت های شناسایی، مراقبت و رزمی با شعاع عملیاتی گسترده و مداومت پروازی بالا را با قابلیت اطمینان مناسب، فراهم ساخته تا بتوانند عملیات مراقبت، شناسایی و انهدام اهداف مورد نظر را انجام دهند.
...

سرخط اخبار