ترامپ: اوباما جای من بود، قهرمان ملی می شد/ روابط خوبی با "اون" دارم

دریافت خبر : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۵
رئیس جمهور آمریکا گفت: ما اکنون روابط بسیار خوبی با کره شمالی داریم. وقتی این سمت را به دست گرفتم، اوضاع شبیه جنگ بود، نه به خاطر من بلکه اگر به یاد داشته باشید در نشستی که با باراک اوباما بود، او بزرگترین مشکل ایالات متحده و خطرناک ترین آنها را کره شمالی می دانست و این را به من گفت.

رئیس جمهوری آمریکا در پاسخ به منتقدانش درباره تجدید روابط با کره شمالی گفت: اگر جای او اوباما بود، بابت دیدار با کیم جونگ اون به عنوان قهرمان مورد ستایش قرار می گرفت.
به گزارش ایسنا به نقل از نوشته روزنامه دیلی میل، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در توئیتی نوشت: اگر رئیس جمهور اوباما (که با کره شمالی راه به جایی نبرد و مجبور می شد وارد جنگی شود که جان میلیون ها انسان را بگیرد، شود) با کره شمالی تعامل می کرد و گام های اولیه به سمت معاهده ای که من انجام دادم برمی داشت، همین رسانه های جعلی نام او را "قهرمان ملی" می گذاشتند!
جزئیات توافق هسته ای رسمی با کره شمالی با گذشت یک هفته از دیدار رهبران آمریکا و کره شمالی در سنگاپور هنوز در دست بررسی است و ترامپ جمعه به دیلی میل گفت: "با تمام سرعت ممکن برای خلع سلاح هسته ای کار می کنیم."
ترامپ به دیلی میل و سایر خبرنگاران گفت که او و نمایندگان دولتش با کره شمالی در ارتباط هستند.
او افزود: ما اکنون روابط بسیار خوبی با کره شمالی داریم. وقتی این سمت را به دست گرفتم، اوضاع شبیه جنگ بود، نه به خاطر من بلکه اگر به یاد داشته باشید در نشستی که با ...

[ مشاهده متن کامل ترامپ: اوباما جای من بود، قهرمان ملی می شد/ روابط خوبی با "اون" دارم عصر ایران ]