سرما مدارس چند استان را تعطیل کرد

دریافت خبر : سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۷:۳۲
بارش برف و سرمای هوا موجب تعطیلی مدارس برخی مقاطع تحصیلی در چند استان شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، مدارس همه مقاطع تحصیلی در فیروزکوه، دماوند و رودهن امروز به علت بارش برف، برودت هوا و یخبندان معابر تعطیل شده است.
مقاطع پیش دبستانی ، ابتدایی و متوسطه اول (راهنمایی) شهرستان پردیس شامل شهر پردیس، بومهن و جاجرود نیز در هر دو نوبت صبح و عصر امروز تعطیل است .
مدارس برخی مقاطع تحصیلی در استانهای کهگیلویه و بویر احمد ، فارس و همدان نیز به علت بارش برف در نوبت صبح امروز تعطیل است .
سازمان هواشناسی از ادامه بارش باران و برف در بیشتر مناطق کشور تا دو روز آینده خبر داد .
اما در سیستان و بلوچستان ، به علت پیش بینی تندباد همراه با گرد و خاک ، امروز شیفت صبح مدارس ابتدایی و پیش دبستانی زاهدان و بخش نصرت آباد تعطیل است .
 پیش بینی وقوع سیلاب در ۶ استان کشور

سازمان هواشناسی درباره وقوع سیلاب و آبگرفتگی معابر ۶ استان کشور هشدار داد.
سازمان هواشناسی در اخطاریه ای اعلام کرد: امروز بارش باران به شکل رگبار و همراه رعد و برف باعث آبگرفتگی معابر و بالا آمدن سطح آب رودخانه ها و مسیل ها در استان های کرمان، مرکز و شرق هرمزگان، خراسان جنوبی و برخی مناطق سیستان و بلوچستان می شود.
همچنین در استان های خراسان رضوی و خراسان شمالی بارش باران همراه با آبگرفتگی معابر و بارش برف برای امروز پیش بینی شده است.
سازمان هواشناسی توصیه کرده برای کاهش خسارات احتمالی تمهیدات لازم به کار گرفته شود و هموطنان از تردد و توقف غیرضروری در حاشیه مسیل ها و رودخانه های مناطق ذکر شده خودداری کنند. ضمن این که در زمان تردد در جاده های کوهستانی همراه داشتن تجهیزات کامل زمستانی ضروری است.

[ مشاهده متن کامل سرما مدارس چند استان را تعطیل کرد شبکه خبر ]