عضو ناشناخته تیم ملی ایران کیست؟

مشرق نیوز شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۱
دو دهه بعد از پیروزی حماسی ایران بر استرالیا در ملبورن و صعود ایران به جام جهانی، حالا یک مربی بدنسازی استرالیایی، کریگ دانکن، برای رقیب بزرگ کشورش در آسیا، ایران، کار می کند.

به گزارش مشرق ، بعد از استعفای انگه پوستکوگلو سرمربی سابق استرالیا ، از کریگ دانکن ، مربی بدنسازی مشهور و شناخته شده ی فوتبال این کشور به عنوان یکی از گزینه های اصلی جایگزین او یاد می شد. ولی دکتر کریگ دانکن مقصد دیگری را انتخاب کرد و به کادر فنی تیم ملی ایران که با هدایت کارلوس کی روش پرتغالی فعالیت می کند پیوست. ایران بعد از نسل طلایی ای که با شکست ساکروها در ملبورن به جام جهانی صعود کرد، حالا یکی دیگر از نسل های طلایی فوتبال خود را در تیم ملی می بیند. اما ایرانی ها ۴۳ سال است که قهرمان جام ملت ها نشده اند و به فینال رقابتها راه نیافته اند.
شاید به همین علت بوده که کارلوس کی روش تصمیم گرفته از دکتر کریگ دانکن ، یکی از مشهورترین دانشمندان علوم ورزشی استرالیا دعوت به همکاری کند. دانکن با ارائه یک برنامه فشرده به کی روش از آمادگی جسمانی، علوم ورزشی، و توانبخشی حرکتی، برای رساندن بازیکنان تیم ملی ایران به حداکثر آمادگی بدنی تلاش کرده است.
دانکن البته قبول دارد که کار کردن برای تیمی مثل ایران که رقیب بزرگ و سنتی کشورش است، برای او به عنوان یک استرالیایی، دشوار بوده است. دانکن به روزنامه استرالیایی هرالد گفت: " آن روز در ملبورن را خیلی خوب به یاد دارم. آن روز از اینکه نتوانستیم به جام جهانی صعود کنیم واقعاً ناراحت بودم. ولی آن ماجرا به پروژه ای که این روزها در تیم ملی ایران به عهده دارم هیچ ارتباطی ندارد".
با اینکه ایران و استرالیا بعد از آن روز بزرگ در ملبورن، تا کنون در کمال شگفتی در رقابتهای آسیایی با هم روبرو نشده اند ولی ساندی مورنینگ هرالد، روزنامه استرالیایی، مدعی است هواداران ...

سرخط اخبار