آیا اپل برنامه ای برای تولید کنسول بازی دارد؟

دریافت خبر : دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۳
آیا اپل برنامه ای برای تولید کنسول بازی دارد؟
هرچند بارها شایعه ی ساخت کنسول بازی اپل به گوش رسیده است، کوپرتینونشین ها هنوز هم در برابر ورود به این عرصه مقاومت می کنند.

سال ها است که شایعه ی حضور قدرتمند اپل در بازار کنسول های بازی وجود دارد. بازاری به شدت رقابتی که در تسخیر دو غول سخت افزاری و نرم افزاری بازی های رایانه ای،  سونی و مایکروسافت است. بسیاری از کارشناسان معتقد هستند به دلیل حضور قدرتمند این دو شرکت است که اپل در سال های اخیر قید ورود به این بازار جذاب را زده، اما نباید فراموش کرد هنگامی که سونی پلی استیشن را برای نخستین بار به بازار معرفی کرد، آتاری  و  نینتندو  حکمرانان صنعت بازی های رایانه ای بودند.
هنگام ورود مایکروسافت به بازار کنسول های بازی خانگی هم، سونی مشغول فروش پلی استیشن ۲ بود، اما امروزه شاهد عرضه ی کنسول های قدرتمندی از سوی ردموندی ها هستیم. پس بعید به نظر نمی رسد که اپل این جهش بزرگ را انجام دهد و وارد صنعت پرسود کنسول های بازی شود؛ درست همان­طور که پیش تر و در سال ۲۰۰۷ به بازار گوشی های هوشمند وارد شد. آیفون و آیپد با ورود­شان به بازار، دنیا را برای همیشه تغییر دادند، حال چرا اپل با عرضه ی یک کنسول بازی خانگی، صنعت این بازی ها را دگرگون نکند؟

دو کنسول قدرتمندِ بازار کنسولی برای رقابت ...

[ مشاهده متن کامل آیا اپل برنامه ای برای تولید کنسول بازی دارد؟ زومجی ]