جدیدترین فهرست بهای ساخت مسکن در تهران

دریافت خبر : پنج شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱:۱۶
این طرح جدید آن طور که از محتوای فراخوان عمومی منتشر شده برای آن استنباط می شود دارای برخی تفاوت های اساسی با پروژه مسکن ویژه است.اولین و مهم ترین وجه تفاوت این دو پروژه در نحوه اجرای کار است؛ پروژه مسکن ویژه در واقع به نوعی پروژه پیمانکاری بود که پیمانکاران اقدام به ساخت واحدهای مسکونی روی زمین دولتی کرده و در پایان عملیات ساخت، این واحدها با قیمت مشخص شده از سوی دولت به متقاضیان واجد شرایط که اقدام به پیش خرید واحدها کرده بودند واگذار شد.

تازه ترین اطلاعات رسمی درباره آمار دقیق از سطح جدید هزینه ساخت مسکن در تهران اعلام شد.
به گزارش دنیای اقتصاد در حالی که طی ماه های اخیر هزینه های ساخت مسکن ناشی از جهش قیمت زمین و همچنین رشد شدید قیمت مصالح و تجهیزات ساختمانی تحت تاثیر نوسانات اقتصادی اخیر ناشی از شوک های ارزی تغییر کرد و با افزایش شدید همراه شد، روز گذشته تازه ترین برآورد رسمی از هزینه ساخت هر مترمربع بنای مسکونی در پایتخت اعلام شد؛ پیش از این سازندگان واحدهای مسکونی و فعالان ساختمانی پایتخت تحت تاثیر جهش قیمت مصالح ساختمانی و همچنین سایر هزینه های مربوط به ساخت مسکن اعم از هزینه تامین زمین، اخذ جواز ساختمانی و... به قطعیت، از رسیدن هزینه ساخت هر مترمربع مسکن به مرز ۳ میلیون تومان خبر داده بودند.
این در حالی است که تاکنون آمار یا گزارش رسمی دقیق از تازه ترین تغییرات مربوط به هزینه ساخت مسکن از ناحیه نوسانات قیمت مصالح و سایر اجزای ساختمانی ارائه نشده بود. روز گذشته، در یک فراخوان رسمی که از سوی یکی از دستگاه های دولتی به شکل عمومی منتشر شد، آخرین برآورد از هزینه ساخت در هر مترمربع واحد مسکونی بدون احتساب قیمت ...

[ مشاهده متن کامل جدیدترین فهرست بهای ساخت مسکن در تهران فرارو ]