5 پیش شرط پیشگیری از بیماری های غیر واگیر

دریافت خبر : یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۸
رئیس شبکه ملی پیشگیری از بیماری های گفت: بیماری های غیر واگیر به علت سبک نادرست زندگی مردم رو به افزایش است، این بیماری ها البته قابل پیشگیری هستند که پنج شرط دارد. کنترل وزن، ورزش و تحرک، دوری از دخانیات و تغذیه مناسب شروط آن است.

به گزارش صبحانه ، رئیس شبکه ملی پیشگیری از بیماری های گفت: بیماری های غیر واگیر به علت سبک نادرست زندگی مردم رو به افزایش است، این بیماری ها البته قابل پیشگیری هستند که پنج شرط دارد. کنترل وزن، ورزش و تحرک، دوری از دخانیات و تغذیه مناسب شروط آن است.
محمدرضا مسجدی روز یکشنبه افزود: زمان طلایی برای پیشگیری از بیماری ها غیر واگیر، 2 تا 5 سال اول زندگی است و همه جای دنیا مهمترین علت مرگ و میر، بیماری های غیرواگیر اعلام شده است و بیماری قلبی و مغزی، فشار خون، بیماری های مزمن تنفسی، اختلالات روان و سوانح رانندگی از جمله بیماری های غیر واگیر در جهان و از جمله ایران است.
وی گفت: چاقی ارتباط مستقیمی با بیماری های غیر واگیر دارد بنابراین ترویج سبک زندگی سالم و آموزش فرهنگ خودمراقبتی روند شیوع بیماری های غیر واگیر را کاهش می دهد.
مسجدی افزود: سازمان بهداشت جهانی مرگ و میرهای زیر سن 70 سال را مرگ های نارس نامیده است که بیشتر آنها به دلیل بیماری های غیر واگیر است؛ البته می توان با آموزش و پیشگیری البته در سنین پایین از آن پیشگیری کرد.
استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: مصرف دخانیات و ...

[ مشاهده متن کامل 5 پیش شرط پیشگیری از بیماری های غیر واگیر صبحانه آنلاین ]