دست کسی را که توافقنامه ذلت بار با سعودی ها امضاء کند، باید قطع کرد

فارس نیوز چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۹:۵۷
نماینده سابق ولی فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به زوایای مختلف فاجعه منا گفت: دستی که توافقنامه ای ذلت بار مبنی بر قبول تقصیر حادثه منا از سوی ایران را امضا کند، باید قطع شود.

به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، حجت الاسلام سیدعلی قاضی عسکر نماینده سابق ولی فقیه در امور حج و زیارت سه شنبه شب ۲۲ مردادماه در برنامه جهان آرا شبکه افق سیما با اشاره به کم کاری در فاجعه منا اظهار داشت: تا زمانی که تکلیف فاجعه منا روشن نشود و دیه خانواده شهدا تحقق نیابد، فعالیت خود را ادامه خواهیم داد.
وی با بیان اینکه در همان زمان فاجعه منا فیلم های برخی از دوربین های نصب شده در مسیر منتشر شد، افزود: دوربین های موجود برای جلوگیری از ازدحام جمعیت بود، اما متاسفانه نیروهای سعودی توجهی به این امر نکردند و موجب بروز فاجعه منا شدند. علاوه بر این مسیر تعیین شده حجاج ایرانی سوق العرب و جوهره بود، اما مأموران سعودی زائران کشورمان را به سمت خیابان دیگری هدایت کردند و همین بی تدبیری سعودی ها در مدیریت جمعیت سبب این فاجعه شد.
حجت الاسلام قاضی عسکر با اشاره به مدیریت نادرست سعودی ها در منا خاطرنشان کرد: چگونه می توان در خیابانی بسته جمعیت انبوهی حضور یابند و امکان تردد آمبولانس هم نباشد. حتی نتوان روی زائران آب پاشید. این ها هم از مدیریت نامناسب سعودی ها است که البته در بررسی ها نمی توان ادعا کرد عمدی در کار بوده است.
دستی که توافقنامه ای ذلت بار مبنی بر قبول تقصیر حادثه منا از سوی ایران را امضا کند، باید قطع شود
وی در ادامه به ادعای برادر شهید رکن آبادی اشاره کرد و گفت: خیلی صریح اعلام می کنم: موضوع تعهد ایران و قبول تقصیر فاجعه منا از سوی کشورمان خلاف واقع است. مهم ترین موضوع و اولین بند تفاهم نامه حج بین ایران و عربستان به عزت، کرامت و سلامت و امنیت حجاج کشورمان پرداخته است و این امر در تفاهم نامه ...

سرخط اخبار