شیعیان وجهه علمی اهل بیت(ع) را با اعتمادبه نفس بیشتری معرفی کنند

ایسنا آذربایجان شرقی دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۵

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی گفت: شیعیان باید وجهه علمی اهل بیت(ع) را با اعتماد به نفس بیشتری معرفی کنند.
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، حجت الاسلام حسن شعبانی در جلسه اخلاق کارکنان سازمان جهاددانشگاهی استان با محوریت غدیر اظهار کرد: شیعیان اغلب از باب فضایل به اهل بیت(ع) توجه می کنند و مرجعیت علمی ائمه مورد غفلت واقع شده است .
وی با تاکید بر اینکه هیچ علم نافعی نمی توان پیدا کرد مگر اینکه از طرف اهل بیت(ع) صادر شده باشد، گفت: در رشته های گوناگون علمی هر چه قدر جلوتر می رویم بیشتر به علم اهل بیت (ع) پی می بریم .
وی با بیان اینکه دلیل بروز مشکلات روحی و روانی از جمله افسردگی به نگرش ما بر می گردد، گفت: اگر شرق و غرب را بگردیم خواهیم دید که سخنان اهل بیت(ع) هنوز هم تازگی دارد.
شعبانی اظهار کرد: باید تلاش کنیم تا قرآن را از مهجوریت درآورده و فقط به قرائت در مراسم ها و جلسات بسنده نکنیم، بلکه همگی توجه کنیم به اینکه قرآن کریم چه می گوید.
وی همچنین با اشاره به روایتی از پیامبر اسلام (ص) اظهار کرد: برای استجابت دعاهایمان باید خوش بین به اجابت آن باشیم، همانطور که پیامبر(ص) فرمودند که وقتی دعا می کنیم باید تصور کنیم که حاجت ما پشت در، منتظر اجابت است. این درحالی است که اندیشمندان غربی بعد از سال ها امروز به این نتیجه رسیده اند.
بر اساس این گزارش، جلسات اخلاق سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی در مناسبت های مختلف به همت معاونت فرهنگی این سازمان برگزار می شود.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار