سلامت پوست با حسگر پوشیدنی بدون باتری +عکس

دریافت خبر : جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۴:۳۸
سلامت پوست با حسگر پوشیدنی بدون باتری +عکس
یکی از شرکت های مشهور لوازم آرایشی و بهداشتی اقدام به توسعه یک حسگر پوشیدنی کوچک و بدون باتری کرده است که با نظارت بر میزان تابش اشعه ماوراء بنفش، رطوبت و آلودگی هوا به سلامت پوست شما کمک می کند.

به گزارش مشرق به نقل از انگجت، شرکت سازنده لوازم آرایشی و بهداشتی "لورئال"(L'Oreal) برندی نیست که آن را با فناوری های پزشکی بشناسیم، اما در چند سال اخیر با نوآوری های خود گام های قابل توجهی در پیشرفت از محافظت از پوست برداشته است.


این شرکت تا کنون "پچ ماوراء بنفش" (UV Patch) را به منظور اطلاع به مشتریان از میزان آسیب پوست آنها توسط نور خورشید و "حسگر ماوراء بنفش"(UV Sense) را که یک دستگاه هوشمند کوچک به اندازه یک ناخن است، برای نظارت بر میزان در معرض نور خورشید بودن، تولید کرده است.
اکنون نیز یک دستگاه الکترونیکی پوشیدنی بدون باتری کوچک را توسعه داده است که میزان تماس کاربران با اشعه ماوراء بنفش، آلودگی و رطوبت را نشان می دهد.
این دستگاه که "ردیاب اشعه ماوراء بنفش پوست"( Skin Track / UV) نام دارد، با مشارکت برند "لورئال" و توسط تیمی از محققان دانشگاه نورث وسترن"(Northwestern) به رهبری پروفسور "جان راجرز" توسعه داده شده است.

راجرز در سال 2016، تتوهای پوشیدنی را ابداع کرده بود.
این دستگاه جدید توسط نور خورشید فعال می شود و اطلاعات مورد نظر را تا سه ماه جمع آوری می کند و ...

[ مشاهده متن کامل سلامت پوست با حسگر پوشیدنی بدون باتری +عکس مشرق نیوز ]