آزمون و درخشش دوباره: ۲۰ برای ۲۰

آی اسپورت شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۳

آی اسپورت - نمره ۲۰ برای بازیکن شماره ۲۰ تیم ملی ایران. سردار آزمون مقابل ویتنام هم نمره قبولی گرفت و نشان داد که اصرار کارلوس کی روش به بازگشت دوباره او چندان هم بیهوده نبوده. سردار بعد از گلی که در بازی نخست وارد دروازه یمن کرد، ۲ بار هم دروازه ویتنام را فرو ریخت تا نام خود را به عنوان مدعی جدی کسب عنوان آقای گلی جام ملت های آسیا مطرح کند.
آزمون نخستین تجربه خود در جام ملت های آسیا را 4 سال قبل و در استرالیا به دست آورد. او عضو تیم ملی ایران در آن دوره بود که با شکست مقابل عراق از حضور در نیمه نهایی باز ماند. آزمون در آن تورنمنت، ۲ بار دروازه قطر و عراق را باز کرد تا در ۲۰ سالگی برای تمام مهاجمان نامدار فوتبال آسیا خط و نشان بکشد.
گل سردار به قطر در استرالیا به قدری زیبا بود که کارلوس کی روش بعد از پایان بازی به تعریف و تمجید از مهاجم جوان تیم ملی پرداخت و درباره او گفت: «یک مهاجم فوق العاده با توانایی های متفاوت. آزمون مرا یاد رود فان نیستلروی می اندازد. مهاجم هلندی و سابق منچستریونایتد که در دوران اوج خود یکی از بهترین بازیکنان لیگ انگلیس بود.»
این تعریف و تمجیدها، در کنار تلاش آزمون از او مهاجمی ساخت که دروازه اندرلخت، آژاکس، بایرن مونیخ و اتلتیکومادرید را در لیگ قهرمانان اروپا باز کرد. آزمون با تکیه بر همین تجربه و سال ها بازی در لیگ روسیه، یکی از موثرترین بازیکنان تیم ملی در جام ملت های آسیا در امارات محسوب می شود. مهاجمی که با احتساب گلی که وارد دروازه ویتنام کرد، تعداد گل های ملی خود را به عدد ۲۷ رساند. ۲۷ گل در ۴۱ بازی که آمار ویژه ای است.
آزمون البته جز تیم ملی بزرگسالان، در رده های پایه هم از این آمارهای ...

سرخط اخبار