در حوزه امداد رسانی جزو 10 کشور برتر دنیا هستیم

جام جم آنلاین شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۳
مرتضی سلیمی به جام جم آنلاین گفت: ناوگان لجستیکی زمینی، دریایی و هوایی در یک شبکه کشوری با توجه به وسعت کشورمان ما را جز ده کشور اول در حوزه امداد رسانی قرار داده است.

مرتضی سلیمی، رئیس جمعیت هلال احمر کشور در گفت وگو با جام جم آنلاین پیرامون فعالیت جمعیت هلال احمر قبل و بعد از انقلاب گفت: به طور کلی جمعیت هلال احمر ایران سابقه ای نزدیک به یک قرن دارد، اما بعد از انقلاب اسلامی، با شروع جنگ تحمیلی وارد دوران جدیدی از خدمت گزاری شد . خدمات جمعیت هلال احمر در طول دوران دفاع مقدس برگ زرین و فراموش نشدنی از خدمات این نهاد مردمی است. حل مشکلات دارویی و درمانی، فعالیت های مربوط به اسرا و جانبازان و همچنین امدادرسانی در هشت سال دفاع مقدس نمونه ای از این خدمات بوده است .
او افزود: سیر رو به رشد خدمات امدادرسانی در حوادث و همچنین ورود این نهاد به مبحث نجات از مهم ترین تحولات این جمعیت بوده است، به طوری که امروز این جمیعت تیم های عملیاتی بسیار حرفه ای در پوشش حوادث و سوانح متعدد دارد.
رئیس جمعیت هلال احمر کشور در ادامه گفت: جمعیت هلال احمر یکی از پیشروترین سازمان ها در حوزه اقتصاد مقاومتی بوده است. از همان ابتدا شورای اقتصاد مقاومتی جمعیت با ابلاغ بخشنامه های مختلف هزینه های غیرضروری را کاهش داد و از آنجا که سیستم جمعیت هلال احمر یک سیستم عام المنفعه خیریه است کارکنان و امدادگران شریف این جمعیت همواره بر اموال، نحوه خدمت و حتی رفتارهای اداری خود در این سازمان دقت زیادی داشته اند؛ این مساله را می توان در حوادث و سوانح بسیاری به وضوح احساس کرد.
سلیمی گفت: طی سال های اخیر اولویت با تجهیزات داخلی بوده و تا زمانی که تولید داخلی داشته باشیم هرگز به سمت محصولات خارجی نخواهیم رفت. جمعیت هلال احمر در تلاش است با ایجاد ارتباط تنگاتنگ با صنعت و دانشگاه بتواند در زمینه تجهیزات نجات به خودکفایی برسد.
او با ...

سرخط اخبار