رزمایش مشترک ایران و عمان در سواحل مسقط پایان یافت

اکوفارس دوشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۲
اکوفارس: رزمایش مشترک یگان های دریایی، هوایی و مرزبانی عمان و یگان هایی از نیروهای دریایی سپاه پاسداران و ارتش جمهوری اسلامی ایران در سواحل مسقط پایان یافت.

به گزارش سپاه نیوز، در راستای پی گیری و اجرای توافقات کمیسیون مشترک دوستی نظامی کشورهای ایران و عمان، رزمایش مشترک امداد و نجات دریایی که با مشارکت نیروهای دریایی جمهوری اسلامی ایران و سلطنت عمان، تنها پس از چند روز از اقدام شیطانی آمریکایی ها در قراردادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست سازمان های تروریستی جهان انجام می شد، در سواحل مسقط پایان یافت.
بنابراین گزارش واحدهای شرکت کننده در این رزمایش شامل یگان هایی از نیروهای دریایی، هوایی و مرزبانی سلطنت عمان و همچنین یگان هایی از نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ، برابر طرح ویژه مشترک و سریال های از پیش تعیین شده آمادگی های خود برای اجرای عملیات امداد و نجات دریایی را در آب های سرزمینی عمان به نمایش گذاردند.
در این رزمایش، ناو بیمارستانی شهید ناظری و شناور اطفاء حریق شهید محمودی از نیروی دریایی سپاه به همراه ناو موشک انداز سبلان و ناو پشتیبانی بندرعباس از نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به همراه یک فروند بالگرد و تیم های غواصی مشارکت فعال داشته و نقش محوری ایفا کردند.
حضور شناورهای نیروهای دریایی ارتش و سپاه در این رزمایش و همزمان با برگزاری جلسات پانزدهمین اجلاس کمیته همکاری های نظامی ایران و عمان، پیام امنیت، صلح و دوستی در منطقه را به جهان اعلام و نشان داد همکاری های دو جانبه و چند جانبه بین کشور های منطقه، می تواند افزایش امنیت و عمق بخشی دوستی ها و پایدارسازی صلح منطقه ای را تضمین نماید.
گفتنی است در جریان پانزدهمین اجلاس کمیته مشترک همکاری های نظامی جمهوری اسلامی ایران و سلطنت عمان، هیأت اعزامی کشورمان به ...

سرخط اخبار