عوارض منازل اجاره ای به شهروندان خارجی در مهریز افزایش یافت

دریافت خبر : شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۶:۵۵
عوارض منازل اجاره ای به شهروندان خارجی در مهریز افزایش یافت
اقتصاد ایران: یزد - رئیس شورای اسلامی شهر مهریز گفت: به منظور جلوگیری از سکونت اتباع بیگانه در محلات مختلف و به خصوص در بافت قدیمی این شهر، عوارض واحدهای مسکونی اجاره ای به این افراد تا 10 برابر افزایش یافته است.

مهدی زارع بیدکی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه مردم از اجاره واحدهای مسکونی به اتباع بیگانه توسط برخی افراد ناراضی هستند، افزود: برای جلوگیری از سکونت این افراد نسبت به افزایش عوارض اقدام شد.
وی به اهمیت مشارکت مردم در اجاره ندادن منازلشان به اتباع خارجی در این شهر تأکید کرد و ادامه داد: بدون همراهی شهروندان به رغم افزایش عوارض قطعاً مشکل به صورت کامل حل نمی شود.
این مسئول اظهار داشت: برای انجام برنامه های مختلف به همراهی و حمایت مردم نیاز است که امیدواریم در این خصوص شهروندان و کسانی که منزل خالی دارند بیش از دیگران وظایف خود را انجام دهند.
این مسئول تصریح کرد: طبق مقررات هم اکنون تعرفه عوارض سالانه هر واحد مسکونی در این شهر بر اساس موقعیت و وسعت آن واحد، حداقل 100 و حداکثر یک میلیون و 500 هزار ریال است.
زارع بیدکی تصریح کرد: خانه هایی که توسط افراد در محلات به اتباع بیگانه به اجاره واگذار می شود عوارض آن ها از حداقل تا حداکثر بر اساس وسعت و موقعیت تا 10 برابر محاسبه و از مالک دریافت می شود.
رئیس شورای اسلامی شهر مهریز در خصوص شناسایی منازلی که اتباع ...

[ مشاهده متن کامل عوارض منازل اجاره ای به شهروندان خارجی در مهریز افزایش یافت اکو نیوز ]