ان بی سی: حضور ظریف در اجلاس گروه هفت مقام های آمریکایی را غافلگیر کرد

فارس نیوز یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۴
مقام هایی در کاخ سفید اظهار داشتند که برخی دولتمردان آمریکا از تصمیم فرانسه به دعوت از وزیر خارجه ایران برای حضور در محل برگزاری نشست گروه هفت غافلگیر شده اند.

به گزارش گروه بین ا لملل خبرگزاری فارس، برخی مقام های کاخ سفید روز یکشنبه گفتند که از ورود «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران به شهر «بیاریتز» در فرانسه و محل برگزاری نشست سران گروه هفت، غافلگیر شده اند.
به گزارش شبکه خبری «ان بی سی» یک مقام آمریکایی درباره ورود ظریف به محل برگزاری نشست گروه هفت گفت: «هیچکس چنین انتظاری را نداشت.»
این مقام آمریکایی که اشاره ای به نام وی نشده در ادامه گفت: «این سفر غافلگیر کننده بود.»
بر اساس این گزارش، مقامات آمریکا گفتند که برخی در دولت این کشور نسبت به تصمیم دولت فرانسه مبنی بر دعوت از ظریف برای حضور در بیاریتز بدون اطلاع قبلی عصبانی هستند، اما نمی دانند که احساس «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در این مورد چیست.
این در حالی است که یک مقام فرانسوی که مایل به افشای نام خود نبود، غروب یکشنبه گفت که تصمیم به دعوت وزیر خارجه ایران به محل برگزاری نشست سران گروه-7 پس از آن صورت گرفت که سران این گروه از جمله «دونالد ترامپ » رئیس جمهور آمریکا شنبه شب برای صرف شام دور هم جمع شدند. (جزئیات بیشتر)
خبرنگار روزنامه « گاردین » نیز همزمان گزارش کرد که ترامپ و دیگر سران گروه-7 از برنامه پاریس برای گفت و گو با ظریف مطلع شده بودند.
یک دیپلمات فرانسوی در این زمینه گفت: «رئیس جمهور فرانسه روز گذشته با تمام سران گروه-7 گفت و گو هایی انجام داد و به وضوح به آن ها در این زمینه اطلاع رسانی کرد.»
انتهای پیام/ق

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار