خرازی در دیدار رئیس جمهور سابق اتریش: آمریکا قابل اعتماد نیست

دریافت خبر : جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۲۳
رئیس شورای راهبردی روابط خارجی گفت: یکی از دلایلی که ایران آمادگی ندارد با دولت فعلی آمریکا وارد گفت وگو شود، به این سبب است که دولت آمریکا به تعهدات خود پایبند نیست.

به گزارش ایسنا، کمال خرازی که جهت شرکت در بیست ودومین مجمع اروپایی در اتریش به سر می برد، با دکتر هاینس فیشر، رئیس جمهور سابق این کشور ملاقات و گفت وگو کرد. در این گفت وگو دو طرف درباره روابط دو کشور، روابط ایران و اروپا و مسائل منطقه ای و بین المللی گفت وگو کردند.
در این ملاقات فیشر اظهار داشت تحولات مهمی در منطقه و به ویژه در رابطه با ایران و تحریم های جدید آمریکا رخ داده است و اظهار امیدواری کرد که دولت ایران بتواند این مشکلات را پشت سر بگذارد.
وی با اشاره به مسائل منطقه و به ویژه یمن گفت: در این سرزمین، جنگ باعث بدبختی مردم شده و باید فرصت هایی فراهم کرد که این جنگ پایان یابد.
فیشر اظهار امیدواری کرد که ارسال سلاح به کشورهایی که علیه یمن می جنگند، متوقف شود.
خرازی، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی نیز در این ملاقات، با ارائه توضیحاتی درباره وضعیت اقتصادی ایران پس از خروج آمریکا از برجام و تحریم های جدید اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران به تعهدات خود در برجام پایبند است و متاسفانه آمریکا با نقض برجام دیگر قابل اعتماد نیست. یکی از دلایلی که ایران آمادگی ندارد با دولت فعلی آمریکا ...

[ مشاهده متن کامل خرازی در دیدار رئیس جمهور سابق اتریش: آمریکا قابل اعتماد نیست ایسنا ]

آخرین اخبار سیاسی