مقایسه کی روشیسم با فوتبال مارک دار/ بررسی عملکرد سرمربی جدید تیم ملی

باشگاه خبرنگاران پنج شنبه ۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۷:۴
مارک ویلموتس سرمربی جدید تیم ملی فوتبال ایران از ابتدای حضورش در این تیم هدف خود را ارائه فوتبال تهاجمی و نمایش های دلچسب اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان ، مارک ویلموتس سرمربی جدید تیم ملی فوتبال ایران از ابتدای حضورش در این تیم هدف خود را ارائه فوتبال تهاجمی و نمایش های دلچسب اعلام کرد.
او که در زمان سرمربیگری تیم ملی بلژیک تاکتیک های تهاجمی را در دستور کار خود داشت، قصد دارد این رویه را در تیم ملی ایران هم تکرار کند و انتظار می رود با توجه به بازیکنان تکنیکی و تاکتیک پذیری که ایران در اختیار دارد، ویلموتس بتواند برنامه های مدنظرش را هم در این تیم به شکل خوبی عملیاتی کند.
دیدار های تدارکاتی تیم ملی مقابل سوریه و کره جنوبی نشان داد ویلموتس از آن مربیانی است که به صورت مثال برد با نتیجه ۵ بر ۴ را به پیروزی های یک بر صفر ترجیح می دهند و همواره علاقه دارند تیم هایشان حتی در خانه حریفان هم فوتبال هجومی و سمت دروازه حریف را اجرا کنند.
سرمربی ۵۰ ساله فعلی تیم ملی در همین ۲ بازی ابتدایی حضورش روی نیمکت سرمربیگری این تیم ثابت کرده علاقه زیادی به مالکیت توپ و خلق موقعیت های متعدد گلزنی دارد. درحالیکه کارلوس کی روش در فوتبال ایران به مربی معروف شده بود که با بستن راه های نفوذ حریف اجازه موقعیت سازی را از آن ها می گیرد. حتی اگر در این وضعیت تعداد موقعیت های گلزنی تیم خودش و تیم مقابل به شکل قابل توجهی پایین بیاید.
البته ریسک استفاده از سیستم هجومی این است که با از بین رفتن فشردگی در نیمه زمین خودی و باز شدن فضا، هر لحظه احتمال دارد بازیکنان حریف در موقعیت های خطرناک گلزنی قرار بگیرند.
درصد مالکیت توپ تیم ملی ایران در بازی اخیر خود با کره جنوبی نسبت به تمام دیدار هایی که زمان کی روش مقابل این تیم برگزار کرد ...

سرخط اخبار