یازدهمین کنگره ملی مهندسی عمران در شیراز آغاز شد

ایرنا سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۳
شیراز-ایرنا- یازدهمین کنگره ملی مهندسی عمران با هدف ارایه آخرین دستاورد های علمی و فناورانه متخصصان دانشگاهی و اصحاب صنعت ساخت و ساز در دانشگاه شیراز آغاز به کار کرد.

به گزارش ایرنا دبیر کنگره ملی مهندسی عمران، سه شنبه در آیین آغاز به کار کنگره ملی مهندسی عمران بیان داشت: یکی از اهداف برگزاری این کنگره، هم افزایی و تبادل اطلاعات بین مجموعه های دانشگاهی و دست اندرکاران این صنعت است.
سید احمد انوار افزود: از مجموع ٧٩٠ مقاله دریافت شده از سراسر کشور، ٤٩٩ مقاله برای ارایه در این کنگره به صورت شفاهی و پوستر برگزیده شده است.
این استاد دانشگاه شیراز با بیان اینکه، کنترل دقیقی برای بررسی اصالت مقاله های دریافتی انجام شده است، اظهار داشت: 21 مقاله از مجموع مقاله های دریافتی به دلیل همپوشانی از گردونه داوری خارج شده است.
انوار ادامه داد: ژئوتکنیک، محیط زیست، سازه و زلزله، مدیریت منابع آب، ژئودزی و ژئوماتیک، معماری و شهرسازی، سازه های هیدرولیکی و دریایی، پدافند غیرعامل و مدیریت بحران، آموزش مهندسی و اخلاق مهندسی، مصالح، فناوری ساخت و مدیریت پروژه و برنامه ریزی حمل و نقل و مهندسی راه و ترابری از جمله موضوع هایی هستند که در ٢٧ نشست تخصصی این کنگره ملی بررسی خواهند شد.
استاد بخش مهندسی راه و ساختمان دانشگاه شیراز گفت: مقاله های ارایه شده در این کنگره طبق تفاهمی که با پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) انجام شده است در سایت این مرکز منتشر می شود و برای بهره برداری در دسترس عموم قرار می گیرد.
وی بیان کرد: از وجوه تمایز این کنگره باید به همکاری 11دانشگاه برتر کشور و پژوهشکده زلزله شناسی اشاره کرد و اینکه برای نخستین بار در این کنگره، مقاله های پذیرفته شده ای که قرار است در قالب پوستر ارایه شوند در نسخه ای الکترونیک نمایش داده می شود.
انوار افزود: همچنین ظرف مدت 2 روز که این ...