در سومین جلسه دادگاه شرکت دومان توکان چه گذشت؟/ 560 میلیارد گردش مالی شرکت توکان

اعتماد آنلاین شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۰

اعتمادآنلاین|  ابوالقاسم صلواتی ریاست دادگاه رسیدگی به پرونده 60 جلدی دومان توکان را با 186 شاکی و پنج متهم به عهده داشت. در دو جلسه گذشته این دادگاه نماینده دادستان تهران به قرائت کیفرخواست متهمان پرداخت و برخی شاکیان نیز درخواست های خود را مطرح کردند.
صفریان، نماینده دادستان از «دومان سهند» فرزند اصغر به عنوان متهم ردیف اول نام برد که به مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی و مشارکت در کلاهبرداری شبکه ای متهم است و رشید جباری فرزند محمد، مهدی ذکایی فرزند یحیی و احسان حدیدساز فرزند محمدعلی نیز به همین اتهام در دادگاه حضور دارند ولی ندا مختارزاده که به معاونت در کلاهبرداری شبکه ای و معاونت در اخلال عمده در نظام اقتصادی متهم است، به خارج از کشور متواری شده است.
به گفته نماینده دادستان متهمان این پرونده طی سال های متمادی با جذب سرمایه های مردم و وعده سودهای بالا در حوزه های مختلفی از جمله هتلداری، سرمایه گذاری در حوزه صنعت غذا و آشامیدنی، صنعت شکلات سازی، دارو، نفت، پوشاک و اپلیکیشن های موبایلی فعالیت کرده اند و با استفاده از همین سرمایه ها در دوبی، سنگاپور، لندن و کیش به خرید سهام برخی هتل های چند ستاره اقدام کرده و به سپرده گذاران وعده مسافرت با جت و اقامت در جزایر فیجی را داده اند.
متهم اصلی این پرونده در این جلسه اعلام کرد: شرکت توکان گردش 550 میلیارد تومانی و جذب 330 میلیارد تومانی از مردم و سپرده گذاران داشته است.
تعداد شاکیان، علت طولانی شدن این پرونده است
نماینده دادستان درباره اظهارات متهم در دومین جلسه دادگاه گفت: دومان سهند اعلام کرد که روند رسیدگی به پرونده عمدا در دادسرا طولانی شده تا پرونده با توجه به ...

سرخط اخبار