مساله گولن ارتباطی به خاشقچی ندارد

دریافت خبر : جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۵:۵۴
نیویورک- ایرنا- سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با رد برخی گزارش ها از توافق ترکیه و واشنگتن برای استرداد فتح الله گولن و کم رنگ کردن پرونده قتل جمال خاشقچی گفت: این دو مساله ارتباطی به یکدیگر ندارد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، هدر نوئرت در نشست خبری روز پنج شنبه خود افزود: ما در طول یک سال و نیم گذشته که در این مسئولیت قرار گرفته ام، درباره گولن صحبت کرده ایم. ما درخواست های فراوانی از دولت ترکیه دریافت کرده ایم، ما همچنان به ارزیابی مواردی که دولت ترکیه درخواست استرداد خود را ارائه داده است، می پردازیم.
نوئرت گفت: به طور کلی این مساله به وزارت دادگستری مربوط می شود اما می توانم بگویم که به قتل خاشقچی ارتباط ندارد. پس بیایید این دو مساله را از هم جدا کنیم و آنها را به همان اندازه که آنها هستند، جداگانه نگه داریم. من از همکاران خود در کاخ سفید هم پرسیده ام، آنها هم در هیچ بحثی درباره فتح الله گولن نداشته اند.
فتح الله گولن رهبر مذهبی مخالف دولت فعلی ترکیه و مقیم در آمریکا است که مقامات ترکیه معتقدند او نقش اصلی در ماجرای کوتای دو سال پیش در ترکیه را داشته است.
ان بی سی گزارش داده بود که واشنگتن و ترکیه توافق کرده اند در صورت استرداد گولن به آنکارا، پیگیری قتل خاشقچی روزنامه نگار منتقد آل سعود از سوی مقامات ترک هم به پایان برسد.
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنین با اشاره به تحریم 1 ...

[ مشاهده متن کامل مساله گولن ارتباطی به خاشقچی ندارد ایرنا ]