وقتی رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان عضو هیأت مدیره شرکت تابعه ایران خودرو می شود

دریافت خبر : جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۵:۴۱
وقتی رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان عضو هیأت مدیره شرکت تابعه ایران خودرو می شود
بررسی فهرست اعضای هیأت مدیره شرکت های تابعه ایران خودرو حاوی نکات معناداری است که باید مورد بررسی نهادهای نظارتی قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، انتشار لیست اعضای هیئت مدیره شرکت های تابعه وزارت کار می تواند سرآغازی برای دور جدیدی از مقابله با رانت، فساد و بده بستان های سیاسی در شرکت های خصولتی و دولتی تلقی شود. 
تعمیم این اقدام به دیگر شرکت ها یکی از اقدامات اساسی و اثرگذار است که می تواند علاوه بر ایجاد شفافیت در مدیریت کارآمدتر و بهتر شرکت های بزرگ و مهم دولتی و خصولتی کمک کند. 
یکی از این شرکت ها، گروه صنعتی ایران خودرو است. هر چند که تاکنون هیچ اقدامی از سوی مدیریت گروه صنعتی ایران خودرو در خصوص انتشار لیست اعضای هیئت مدیره شرکت های تابعه و وابسته صورت نگرفته است ولی بررسی اعضای هیئت مدیره این شرکت ها حاوی نکات معنادار و محل بررسی است که باید مورد توجه افکار عمومی، رسانه ها و نهادهای نظارتی قرار گیرد. 
به عنوان نمونه می توان به شرکت تهیه و توزیع قطعات و لوازم یدکی ایران خودرو (ایساکو) اشاره کرد، طبق سیاست رسمی شرکت ایساکو بیش از 99.99 درصد از سهام این شرکت متعلق به ایران خودرو است و لذا تمامی انتصابات اعضای هیئت مدیره زیر نظر مدیریت ایران خودرو صورت می گیرد. 
این در حالی است که ...

[ مشاهده متن کامل وقتی رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان عضو هیأت مدیره شرکت تابعه ایران خودرو می شود فارس نیوز ]