روایتی از ولایت مداری شهید محمدباقر صدر نسبت به امام خمینی

خبرگزاری تسنیم دوشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۶
آیت الله سید عبدالهادی حسینی شاهرودی از شاگردان علامه سیدمحمدباقر صدر در کتاب خاطرات خود روایت های گرانبهایی از حیات سیاسی و اجتماعی استاد شهید خود نقد کرده است.

- اخبار سیاسی -
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم ، آیت الله سید محمدباقر صدر از مراجع انقلابی و آگاه به زمان خود بود که با نبوغ بسیار بالا در مسائل مختلف آثار متعدد و موثری را از خود به جای گذاشت. فصل مهمی از زندگی شهید صدر همزمان با نهضت اسلامی و حضور امام خمینی در نجف بود و افکار و اندیشه های امام و سید محمدباقر صدر اثر بسزایی در انقلابیون عراق و ایران بر جای گذاشت.
واکنش مهدی چمران به اظهارات اخیر موسوی خوئینی ها علیه شهید چمران و امام موسی صدر
آیت الله سید عبدالهادی حسینی شاهرودی از شاگردان علامه سیدمحمدباقر صدر در کتاب خاطرات خود با عنوان «تداوم اندیشه» که توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شده است، روایت های گرانبهایی از حیات سیاسی و اجتماعی استاد شهید خود دارد که در زیر بخشی از این روایت ها آمده است:
**تعبیر شهید آیت الله سید محمدباقر صدر درباره امام خمینی
آیت الله حسینی شاهرودی درباره تعبیر علامه سید محمدباقر صدر درباره امام خمینی می گوید: امام خمینی به تازگی به نجف اشرف آمده و مطرح شده بود و خط و مسیر انقلابی ایشان متوجه ایران و خط و مسیر انقلابی آیت الله صدر ناظر به عراق بود. آنان در دو زمینه اجتماعی اثرگذار و هدایتگر بودند. در جامعه علمی حوزه نجف گفته می شد که احتمالاً فعالیت و هدایت گری آنان در دو جهت مختلف و احیاناً متمرکز است. به ویژه اینکه احیاناً برخی از طلاب انقلابی ایرانی علاقه مند به امام از امکاناتِ رسانه­ ای عراق در پیگیری اهداف استفاده می کردند.به هرحال جمع این مسائل زمینه چنین سؤال هایی را فراهم می کرد. بهتر دیدم ...