مصر به دنبال رونق گردشگری

ایمنا یکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۹:۳۸
در ادامه اکتشافات گسترده باستان شناسان در مصر، اخیرا مقبره ای با قدمت بیش از چهار هزار سال در صحرایی در نزدیکی قاهره مصر کشف شد. همزمان وزارت باستان شناسی مصر اعلام کرد که مقامات امیدوارند کشف اخیر به احیای بخش گردشگری سردرگم این کشور کمک کند.

به گزارش خبرنگار ایمنا ، در طول سال ۲۰۱۷، وزارت باستانشناسی، رشته ای از عملیات اکتشاف در سراسر مصر را آغاز کرد؛ از جمله برخی از این اکتشافات در شهر جنوبی لوکسور است که به خاطر معابد منحصر به فرد و مقبره های دیدنی اش مشهور شده و در برگیرنده سلسله های مختلف از تاریخ مصر باستان است.
در ماه نوامبر سال ۲۰۱۷ ، دانشمندان با اسکن "هرم جیزه" به وسیله آخرین تکنولوژی تصویربرداری، یک حفره ۳۰ میلی متری در داخل دیوارهای ضخیم آن پیدا کردند. هرم بزرگ همچنین شامل سه اتاقی است که قبلا کشف شده، از جمله اتاق سلطنتی، اتاق کوچک ملکه و یک دالان به نام گالری بزرگ بود، اما این یافته نخستین فضایی است که از قرن نوزدهم در ساختار باستانی یافت شده است.
مصر امیدوار است که افتتاح موزه جدید همراه با اکتشافات اخیر، گردشگران را به کشور بازگرداند؛ این کشور، جایی است که صنعت توریسم در آن از طریق حملات افراطی و آشفتگی سیاسی به دنبال قیام مردمی در سال ۲۰۱۱ به شدت آسیب دید. این قیام به سرنگونی دیکتاتوری طولانی مدت "حسنی مبارک " و کشمکش ها در دولت برای کنترل شورش ستیزه جویان اسلامی انجامید.
دولت مصر، دایره امنیت در اطراف سایت های باستان شناسی و گردشگری را تنگ تر کرده است و میلیون ها دلار برای ارتقای امنیت فرودگاه به ویژه پس از سرنگونی هواپیمای روسی در آسمان شبه جزیره سینا توسط گروه دولت اسلامی در سال ۲۰۱۵ که به کشته شدن۲۲۴ نفر منجر شد، هزینه کرده است.
این بمب گذاری که به دنبال آن روسیه پروازهای خود را به مصر و بالعکس متوقف کرد، به بخش حیاتی گردشگری مصر به شدت ضربه وارد کرد. در ماه دسامبر  ۲۰۱۸ ، قاهره و مسکو یک پروتکل امنیتی را امضا و اعلام کردند طرح از ...

سرخط اخبار