طرح پیرامونی حرم امام رضا(ع) ۲۵ سال دیگر هم تمام نمی شود

دریافت خبر : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۸
طرح پیرامونی حرم امام رضا(ع) ۲۵ سال دیگر هم تمام نمی شود
اقتصاد ایران: شهردار مشهد با انتقاد از طولانی شدن ساخت طرح بافت پیرامونی حرم امام رضا از پیشنهاد اتمام ۳ ساله این طرح به رئیس جمهور خبر داد و گفت: طی ۲۵ سال اخیر طرح مذکور ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، قاسم تقی زاده خامسی در جلسه ستاد بازآفرینی شهر پایدار در استان خراسان رضوی با اشاره به اینکه در موضوع بازآفرینی شهری هیچ دولتی نتوانسته موفق باشد، اظهار کرد: 4 ماه پیش دولت آقای روحانی به شهرداران اعلام کرد که باید بازآفرینی شهری را انجام دهند.
وی با تاکید بر اینکه بازآفرینی شهری 3 رکن زمین، پروانه و پول دارد، تصریح کرد: حاضریم 10 هزار واحد مسکونی را در شهر مشهد بسازیم. برای این برنامه هم چیزی نمی خواهیم فقط وام با سود 9 درصدی را برای سازنده ها می خواهیم.
تقی زاده خامسی با بیان اینکه در مشهد هم زمین داریم و هم حاضریم پروانه رایگان به سازنده ها بدهیم تصریح کرد: فقط از وزارت راه و شهرسازی می خواهیم پس از دوران ساخت سازنده وام را با سود 9 درصدی به خریدار واگذار کند.
شهردار مشهد با یادآوری اینکه تجربه پروژه نواب را دارم که به دلایلی از جمله وزارت وقت مسکن و شهرسازی ابتر ماند گفت: ما نمی توانیم طرح بافت پیرامونی حرم مطهر را فراموش کنیم. 25 سال است که این پروژه آغاز شده و تا امروز فقط 45 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
تقی زاده خامسی با بیان ...

[ مشاهده متن کامل طرح پیرامونی حرم امام رضا(ع) ۲۵ سال دیگر هم تمام نمی شود اکو نیوز ]