۵ ابرقهرمان زن در سینمای امروز

تیتربرتر جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۷

به گزارش تیتربرتر؛
در سال های اخیر، پا به دورانی گذاشته ایم که استودیو ها و فیلمسازان شروع به بازاندیشی در ساختار های سنتی کرده اند. هم اکنون، بازیگران زن نقش های بزرگ تری در فیلم هایی بازی می کنند که چه بسا در سال های نه چندان دور به عنوان بهترین های ژانر ابرقهرمانی شناخته شوند.
روزنامه همشهری - محمدناصر احدی: فیلم های ابرقهرمانی تقریبا تا همین ۱۰ سال پیش ملک طلق مردان بود و زنان در دنیای جماعت ذکوری که دارای قدرت های فراطبیعی و فراانسانی هستند و برای دفاع از مردم به جنگ شریران شیطان صفت می روند نقش عمده ای نداشتند.
به طور سنتی، ماهیت پدرسالار استودیو های هالیوودی تمایل داشته به زنان نقش های مکمل کوچک بسپارد و حتی اگر گاهی به ندرت به آن ها شانس حضور در صف مقدم داده شده، جزئی از یک تیم بزرگ کاملا مردانه بوده اند؛ برای مثال، ۲ شخصیت «استورم» (با بازی هالی بری) و «جین گری» (با بازی فامکه جانسون) در مجموعه فیلم های «مردان ایکس»، به رغم جایگاه ستاره وار بازیگران شان، فاصله زیادی از شخصیت های مرد اصلی مثل «وُلوِرین» (با بازی هیو جکمن) و «مَگنتو» (با بازی یان مک کلن و مایکل فاسبندر) داشته اند.
اما در سال های اخیر، پا به دورانی گذاشته ایم که استودیو ها و فیلمسازان شروع به بازاندیشی در ساختار های سنتی کرده اند. هم اکنون، بازیگران زن نقش های بزرگ تری در فیلم هایی بازی می کنند که چه بسا در سال های نه چندان دور به عنوان بهترین های ژانر ابرقهرمانی شناخته شوند.
کمابیش از سال ۲۰۰۸ ابرقهرمانان زن بیشتری بر پرده ظاهر شده و حتی بعضی از آن ها فیلم های مخصوص به خود را داشته اند. اما چه تصویری از زنان در فیلم های ابرقهرمانی عرضه شده ...

سرخط اخبار