خبر خوب نیویورک تایمز برای ایران

آفتاب نیوز شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۹:۵۸
روزنامه نیویورک تایمز بدون توجه به مرزبندی های سیاسی که اخیرا وزارت خارجه آمریکا درباره سفر شهروندان این کشور انجام داده، فهرستی شامل ۵۲ مقصد که آمریکایی ها می توانند در سال ۲۰۱۹ سفر به آن ها را تجربه کنند، منتشر کرده است که نام ایران با عنوان «جواهر خاورمیانه» در بین آن ها دیده می شود.

آفتاب نیوز :
وزارت خارجه آمریکا همزمان با آغاز سال ۲۰۱۹ با به روز رسانی بخش «توصیه های سفر»، کشورها را از نظر ایمنی به چهار سطح، تقسیم بندی کرده که ایران را در آخرین رده بندی قرار داده و به شهروندان خود توصیه کرده به این کشور سفر نکنند و در توجیه علت آن تصریح کرده که «دولت ایالات متحده آمریکا ممکن است توانایی بسیار محدودی در ارائه کمک به اتباع خود هنگام سفر به این کشور را داشته باشد. »
با این حال روزنامه نیویورک تایمز که به نوعی «منبع ملی» معتبری در آن کشور به شمار می آید، از مرزهای سیاسی و امنیتی تعیین شده از سوی دولت دونالد ترامپ گذر کرده و با رفتاری خارج از این مواضع، به معرفی ۵۲ شهر و کشور پرداخته که مهم ترین انگیزه ی انتخاب آن ها، ظهور پدیده های گردشگری در یک مقصد روتین، بهبود وضعیت زیرساخت ها و دسترسی آسان به عجایب تمدنی و برگزاری رویدادهای مهم هنری و فرهنگی بوده است. «پورتوریکو»، «هامپی» در هندوستان، «پاناما»، «سانتاباربارا» در ایالت کالیفرنیا و «مونیخ» در آلمان، پنج مقصد نخست این فهرست است.
در واقع این روزنامه با معرفی گزینه های متنوع و پراکنده در سراسر جهان، به شهروندان آمریکایی پیشنهاد کرده طوفان های سهمگین، مخاطرات طبیعی و نزاع ها و بداخلاقی هایی سیاسی میان دولتمردان را نادیده بگیرند و لذت سفر به این ۵۲ مقصد را تجربه کنند، مقاصدی که برای هر سلیقه ای جوابی دارد.
ایران چهل و پنجمین مقصدی است که این روزنامه آمریکایی برای سفر در سال ۲۰۱۹ پیشنهاد داده و با نمایش تصویری از یزد که در سال ۲۰۱۷ با عنوان شهر تاریخی در فهرست جهانی یونسکو ثبت جهانی شد، به معرفی کشورمان پرداخته و اعلام کرده است: «با وجود تنش هایی که ...

سرخط اخبار