ترابی هفتمین شکارچی تیم ملی: ترسناک مثل ایران

آی اسپورت شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۱

آی اسپورت- پیروزی مقابل ویتنام، دومین بازی تیم ملی در این دوره جام ملت های آسیا بود. با گذشت همین دو بازی، تا حالا ۷ بازیکن ایرانی توانسته اند به صورت مستقیم روی گل ها تاثیرگذار باشند. امروز مهدی ترابی که مقابل یمن شوت تماشایی اش به تیرک خورد، به این فهرست وارد شد.
در بازی با یمن طارمی، آزمون و قدوس گل زدند و رضاییان، پورعلی گنجی و دژاگه پایه گذار گل های ایران بودند. امروز هم هر دو گل تیم ملی را آزمون زد و یک گل را قدوس ساخت اما روی گل دوم، ترابی بازیکن جدیدی بود که توانست روی گل های ایران تاثیر گذار باشد. موضوعی که نشان می دهد حریفان تیم ملی، برای مهار خط آتش تیم کی روش چه کار سختی دارند.
سردار آزمون با سه گل و مهدی طارمی با دو گل یک پاس گل، تاثیرگذارترین بازیکنان تیم ملی هستند. بعد از آن ها با تاثیرگذاری روی سه گل، سامان قدوس با یک گل و یک پاس گل قرار دارد. دژاگه، پورعلی گنجی، رضاییان و ترابی هم هر کدام روی یک گل تاثیر داشته اند.
این آمار در حالی ثبت شده که علیرضا جهانبخش، گرانقیمت ترین بازیکن ایران و دومین بازیکن گرانقیمت جام ملت ها بخاطر مصدومیت هنوز برای تیم ملی بازی نکرده و کریم انصاری فرد هم امروز فقط دقایق کوتاهی به میدان رفت. با پررنگ شدن این دو نفر در ترکیب اصلی، تنوع گلزنی و گل سازی ایران در جام ملت ها، می تواند از این بیشتر هم بشود.

سرخط اخبار