پاسخ بهتان های بی بی سی به زبان مستند/ امام(ره) خط قرمز ما است

خبرگزاری مهر یکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۹:۴۹

علی رضا محمدی مستندساز و مدرس دانشگاه درباره جدیدترین فعالیت خود در عرصه ساخت مستند، به خبرنگار مهر گفت: در حال حاضر مستند جدیدی را با عنوان «دروغ بهتان» می سازم. اخیرا شبکه معاند بی بی سی مستندی را با عنوان «بهتان برای حفظ نظام» پخش و عنوان کرده که ۵ سال روی تولید آن کار کرده است. معاونت فرهنگی و هنری مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام(ره) با معاونت حجت الاسلام کمساری به عنوان تهیه کننده قراری را تنظیم کرد و قرار شد بنده در پاسخ به مستند بی بی سی، مستندی را آماده کنم که از شبکه های مختلف تلویزیون و فضای مجازی پخش شود تا پاسخی باشد به دروغ هایی که طبق معمول بی بی سی به بدنه نظام و انقلاب می زند.
وی درباره محتوای مستند «بهتان برای حفظ نظام» بی بی سی توضیح داد: بی بی سی در این فیلم مدعی می شود که امام(ره) به عنوان یک فقیه برای حفظ نظام به هر قیمتی نظراتی داده اند و نکاتی را گفته اند و شاهد خود را هم بخشی از فرمایشات امام(ره) قرار داده که مربوط به ۱۰ سال قبل از پیروزی انقلاب در سال ۴۶ یا ۴۷ و مربوط به درس ولایت فقیه امام (ره) در نجف اشرف بوده است. بی بی سی این فرمایشات را با تقطیع و برش های خاص صدا با اهدافی که تعیین کرده، در این برنامه قرار داده است. چند ثانیه قبل از این بیان امام (ره) که در فیلم گنجانده شده، امام(ره) تشریح می کنند و مقدمه می گویند که ما در فیلم مستند «دروغ بهتان» به آن پرداخته ایم.
محمدی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: بی بی سی بارها مسیرهای مختلفی را نظیر تشویش های اخلاقی و اقتصادی رفت و به گمان خود در چهل سالگی انقلاب به اصطلاح خودش تیر خلاص را به سمت ذهن مخاطب رها کرد و دست گذاشت روی امامی که تألیفات عرفانی ...

سرخط اخبار