واکنش روسیه به خروج آمریکا از پیمان موشکی چه خواهد داد؟

دریافت خبر : دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۰
واکنش روسیه به خروج آمریکا از پیمان موشکی چه خواهد داد؟
روسیه تهدید کرده که پاسخ مسکو به خروج آمریکا از پیمان موشکی می تواند تدابیر نظامی باشد، ظاهرا این موضوع در جریان مذاکرات بولتون در مسکو مطرح شود، البته عواقب این اقدام واشنگتن هنوز کاملا مشخص نیست.

به گزارش مشرق، " سرگئی ریابکوف " معاون وزیر امور خارجه روسیه در تفسیر تصمیم رئیس جمهوری آمریکا برای خارج شدن از پیمان مربوط به نابودی موشک های دارای برد کوتاه و متوسط، این اقدام نشانه ادامه سیاست تهدید و زورگویی واشنگتن نامید و تاکید کرد، اگر آمریکا به اقدامات خود در خروج یک جانبه از توافقات بین المللی ادامه دهد، روسیه تدابیری از جمله تدابیر نظامی، برای پاسخگویی به آنها خواهد اندیشید.
وی گفت: «مسئله بسیار جدی تر از آن است که بتوان آن را به صورت علنی مطرح کرد. اگر آمریکایی ها در آینده نیز با خودخواهی و اصرار بی مورد که نمونه های زیادی از آن دیده ایم، به خروج یکجانبه از توافقات بین المللی ادامه دهند و نمونه بارز آن خارج شدن از برنامه جامع اقدام مشترک درباره برنامه هسته ای ایران و اتحاد جهانی پست است، در آن صورت ما چاره ای نخواهیم داشت بجز اینکه تدابیری، از جمله اقدامات نظامی و فنی، برای پاسخگویی به آنها در نظر بگیریم. چرا که سیاست خودخواهانه آمریکایی ها بیش از گذشته برای بسیاری از کشورهای جهان و جامعه بین المللی غیرقابل قبول شده است و مقامات واشنگتن نباید این تمایلات منفی را ...

[ مشاهده متن کامل واکنش روسیه به خروج آمریکا از پیمان موشکی چه خواهد داد؟ مشرق نیوز ]