تریبون

روزنامه شهروند پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۸

علی فتح الله زاده: «اگر به استقلال برگردم، مسی را می آورم! مسی باید افتخار هم بکند که بخواهد در استقلال بازی کند! شما تصور کنید اگر پای خانم ها به استادیوم باز شود، ورزشگاهی با جمعیت ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار نفر خواهیم داشت. سوال من از شما این است که مسی چه وقتی در چنین ورزشگاهی افتخار بازی داشته است؟ مسی وقتی به 36، 37 سالگی برسد، چه اشکالی دارد 4 روز هم بیاید با افتخار برای استقلال بازی کند؟ شک نکنید که شدنی است، یعنی فوتبال ما الان جایگاه خیلی خوبی دارد.»
ایران درودی:«من ایرانی و خراسانی هستم و آثارم به اینجا تعلق دارد و نه جای دیگر. خانه ام در پاریس را برای هزینه ساختمان موزه فروختم و ۱۹۵ اثر را به صورت رسمی به بنیادم بخشیدم که ثبت ملی بشوند. من هر چه دارم و ندارم را به عنوان یک ایرانی به ملتم بخشیدم و خواستم ثابت کنم که از کشوری هستم که فردوسی شاعر آن است. فردوسی از کودکی به من یاد داد که چو ایران نباشد تن من مباد. فکر نکنید حماسی صحبت می کنم، بلکه از کودکی عاشق این سرزمین و فرهنگش بود.»
امیر خوش خبر: «پیش از این قرار بود تیم والیبال ایران در قالب گروه های 10 نفره به سفارت آمریکا در دوبی برود که با این شرایط چند روز تمرینات لغو و هزینه سفرمان هم بسیار زیاد می شد. این موضوع را با فدراسیون جهانی در میان گذاشتیم و آنها هم به ما پاسخ دادند که هزینه سفرمان را از طریق IOC جبران خواهند کرد، اما باید به قوانین داخلی کشورها احترام گذاشت. فدراسیون آمریکا هم بسیار تلاش کرد تا شرایط سخت نباشد، اما زور آنها به FBI نرسید. در نهایت قرار شد امروز سفارت را خالی کنند، تا فقط کارهای مربوط به تیم ملی ایران انجام شود.»

سرخط اخبار