15 شرکت جدید زیر پوشش پارک علم و فناوری البرز قرار گر فتند

ایرنا شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۲
کرج - ایرنا - رئیس پارک علم و فناوری البرز از پیوستن 15شرکت جدید دانش بنیان و فناور به این مجموعه خبر داد.

عطاء الله ربانی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با اعلام همکاری این شرکت ها شمار شرکت های پارک علم و فناوری البرز به بیش از 130 شرکت رسید.
وی ادامه داد: شرکت های زیرمجموعه این پارک تاکنون برای 950 نفرشغل ایجاد کرده اند.
ربانی گفت: براین اساس،700 نفر به صورت مستقیم و 250 نفر به صورت غیرمستقیم در ساختارهای دانش بنیان البرز مشغول به کار شده اند.
وی ادامه داد: این نوع اشتغالزایی بدون هزینه های دولتی با موجودی های استان البرز درحوزه دانش و توانمندی های آن بوده است.
ربانی با اعلام اینکه در دولت « تدبیر وامید» توجه ویژه ای به بخش فناوری شده،گفت: بیشترین افزایش بودجه در حوزه دانش بنیان بوده است.
وی خاطرنشان کرد: با وجود تنگناهای مالی دولت توجه ویژه به بخش دانش بنیان داشته و اجرای طرح های ویژه ای را دراین زمینه می طلبد.
ربانی ادامه داد: تاکنون تعداد قابل توجهی از شرکت های دانش بنیان البرز با ارتقای وضعیت تجاری سازی از پارک علم و فناوری خارج شده و در شهرک های صنعتی فعالیت می کنند.
وی با اشاره به اینکه با برگزاری نمایشگاه هفته پژوهش استان البرز گفت: حضور بخش خصوصی شاکله اصلی این نمایشگاه بود که انعقاد 2 توافقنامه و 10 قرارداد 70میلیارد ریال قرارداد فروش محصولات را برای شرکت های دانش بنیان به همراه داشت.
رئیس پارک علم و فناوری البرز اضافه کرد: برای حمایت از شرکت های دانش بنیان تدابیر ویژه ای پیش بینی شده که از جمله آن می توان به معافیت مالیاتی چندساله این شرکت های مستقر در پارک اشاره کرد.
وی ادامه داد: برای استقرار شرکت های فناور قول های خوبی ازسوی شهرداری وشورای اسلامی شهر کرج ارائه شده و با مجموعه اداره کل اوقاف و ...

سرخط اخبار