خضریان: جریان دانشجویی نباید دولت ساخته باشد /دشتبانی: چیزی به نام جنبش دانشجویی نداریم

دریافت خبر : پنج شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۱
خضریان: جریان دانشجویی نباید دولت ساخته باشد /دشتبانی: چیزی به نام جنبش دانشجویی نداریم
مناظره «استقلال جنبش دانشجویی» به مناسبت 16 آذر و روز دانشجو با حضور علی خضریان و داوود دشتبان برگزار شد که در طی آن وضعیت جنبش دانشجویی بررسی شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، مناظره «استقلال جنبش دانشجویی» به مناسبت 16 آذر و روز دانشجو با حضور علی خضریان عضو اسبق شورای مرکزی اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل و داوود دشتبانی عضو اسبق انجمن اسلامی دانشگاه تهران برگزار شد که در طی آن وضعیت جنبش دانشجویی بررسی شد.
چیزی به نام جنبش دانشجویی نداریم
داوود دشتبانی عضو اسبق انجمن اسلامی دانشگاه تهران در این مناظره گفت: چیزی به نام جنبش دانشجویی در کشور ما وجود نداشته است، جنبش یک حرکت مقطعی است که در یک برهه ی زمانی تشکیل میشود که مطالبه معین و مشخصی دارد. 
این فعال سابق دانشجویی گفت: ما در کشور جنبش زیادی نداشتیم فقط جنبش ملی شدن نفت و... داشتیم، ما جنبش دانشجویی نداریم با جریان دانشجویی روبه رو هستیم. 
دشتیانی گفت: نکته اساسی تر بحث دور شدن از مباحث فکری است که این بزرگترین آفتی است که نه تنها جریان دانشجویی را تهدید می کند بلکه کشور و سیاست ما را نیز تهدید می کند. 
وی گفت: تجدد به هیچ وجه ارزش های غربگرایانه و اروپایی نیست، تجدد به اعتقاد بنده کاملا ایرانی و بومی است. تجدد در اروپا مدرنیته است و هر جامعه ای تجدد ...

[ مشاهده متن کامل خضریان: جریان دانشجویی نباید دولت ساخته باشد /دشتبانی: چیزی به نام جنبش دانشجویی نداریم فارس نیوز ]

آخرین اخبار سیاسی