کرباسیان بابت رها شدن بازار ارز جوابگو باشد

دریافت خبر : سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۰
کرباسیان بابت رها شدن بازار ارز جوابگو باشد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از طرح سوال از وزیر اقتصاد در خصوص رها شدن بازار ارز و افزایش بی ضابطه نرخ دلار خبر داد.

به گزارش ایمنا حسین حاجی دلیگانی با اشاره به افزایش غیر قابل توجیه قیمت انواع ارز در کشور و رها شدن بازار ارز به خصوص دلار، اظهار کرد: فردا از وزیر اقتصاد در قالب سوال، ابهامات ایجاد شده در خصوص عملکرد دولت در بازار ارز را مطرح کرده و کرباسیان باید بابت رها شدن بازار ارز کشور به نمایندگان پاسخگو باشد.
وی گفت: متولی اصلی بازار ارز بانک مرکزی و رئیس کل آن است اما از آنجا که امکان سوال از سیف برای نمایندگان وجود ندارد وزیر اقتصاد باید در این خصوص به مجلس پاسخ گو باشد.
این عضو کمیسیون برنامه و بودجه افزود: مصارف ارز در قالب اسکناس در چند دسته کلی قابل طبقه بندی است و به همین ترتیب راهکارهایی هم برای کنترل شرایط به وجود آمده موجود است، اما مشخص نیست چرا دولت عزمی برای کنترل بازار ارز ندارد.
وی افزود: یکی از نیازهای افرادی که به صرافیها مراجعه می کنند حفظ ارزش دارای شان می باشد. بانک مرکزی می توانست با راه اندازی حساب های ارزی نسبت به حفظ دارایی این افراد اقدام کرده و به این ترتیب قسمتی از نیاز به اسکناس ارزی بر طرف می شد.
حاجی دلیگانی گفت: برخی از افراد برای سفرهای خارجی به اسکناس ...

[ مشاهده متن کامل کرباسیان بابت رها شدن بازار ارز جوابگو باشد ایمنا ]