تصمیم های غیر کارشناسی؛ مخل صادرات

دریافت خبر : سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲:۱۳
تصمیم های غیر کارشناسی؛ مخل صادرات
عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران گفت: فعالان اقتصادی معتقدند برخی تصمیم های غیر کارشناسی و نسنجیده دولت مخل صادرات کشور است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، محمود تولایی افزود: در ماه های اخیر تجارت ایران به دلیل نوسانات شدید نرخ ارز تحت تأثیر قرار گرفت که به باور صادرکنندگان با افزایش نرخ ارز بهترین فرصت برای صادرکننده و جهش صادراتی در کشور فراهم شده است اما تصمیماتی که به تبع آن اخذ شده این فرصت را بی اثر کرده است.
وی اضافه کرد: به طور نمونه سیاست پیمان سپاری ارزی بسیار خوب است اما انتقادی که فعالان بخش خصوصی دارند به نحوه اجرای این سیاست است که برای بخش خصوصی واقعی محدودیت ایجاد می کند.
تولایی اضافه کرد: زمانی که دولت در ­6 ماه گذشته نتوانست ارز حاصل از صادرات بنگاه های دولتی و شبه دولتی را وارد چرخه اقتصادی کشور کند، سیاست پیمان سپاری ارزی را به صورت یک بخشنامه «عام» ابلاغ کرد که عام بودن همین تصمیم گیری باعث بروز مشکلات متعددی برای بخش خصوصی واقعی شده است.
رئیس اتاق کاشان گفت: هرچند با پیمان سپاری ارزی می توانیم شاهد بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور باشیم، اما نباید به بهای این هدف، بخش خصوصی واقعی صدمه ببیند. زیرا بازگشت ارز حاصل از صادرات برخی کالاها در مدت زمان تعیین شده ...

[ مشاهده متن کامل تصمیم های غیر کارشناسی؛ مخل صادرات واحد مرکزی خبر ]