ترامپ: در دو روز آینده مشخص می شود چه کسی خاشقچی را کشته است

دریافت خبر : یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۵:۳۲
ترامپ: در دو روز آینده مشخص می شود چه کسی خاشقچی را کشته است
رئیس جمهور آمریکا گفته واشنگتن در گزارشی ظرف دو روز آینده مشخص خواهد کرد چه کسی روزنامه نگار منتقد سعودی را به قتل رسانده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، پس از آنکه رسانه ها گزارش دادند «سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا» (سیا) به این جمع بندی رسیده که ولیعهد سعودی دستور ترور «جمال خاشقچی»، روزنامه نگار منتقد سعودی را صادر کرده «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا بامداد یکشنبه (به وقت تهران) گفت واشنگتن ظرف دو روز آینده مشخص خواهد کرد چه کسی این کار را انجام داده است. 
روزنامه آمریکایی واشنگتن پست شنبه گزارش داد سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا به این جمع بندی رسیده که «محمد بن سلمان»، ولیعهد رژیم سعودی دستور قتل روزنامه نگار منتقد این کشور را صادر کرده است.
ترامپ این ارزیابی سیا را «بسیار خام اما محتمل» دانست، اما گفت واشنگتن گزارش کاملی را در این باره منتشر خواهد کرد. او گفت این گزارش مشخص خواهد کرد چه کسی این قتل را انجام داده است.
عربستان سعودی روز ۲۸ مهرماه، بعد از چندین هفته انکار سرانجام کشته شدن خاشقچی را بعد از ورود به کنسولگری سعودی در استانبول پذیرفت. 
دادستان کل سعودی، علی رغم این ادعا کرد خاشقچی بعد از «درگیری» با چند نفر داخل ساختمان کنسولگری «فوت» کرده است. عربستان، بعد از آن چندین بار ...

[ مشاهده متن کامل ترامپ: در دو روز آینده مشخص می شود چه کسی خاشقچی را کشته است فارس نیوز ]

آخرین اخبار فارس نیوز