نامه سرگشاده به موگرینی برای التزام به حفظ برجام

دریافت خبر : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۲۰
نامه سرگشاده به موگرینی برای التزام به حفظ برجام
ساعت 24- «حسین موسویان» دیپلمات و مذاکره کننده هسته ای پیشین ایران روز دوشنبه در صفحه توئیتر خود متن نامه ای سرگشاده به «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و التزام اروپا به حفظ توافق هسته ای را منتشر کرد.

در متن این نامه آمده است: ما، امضاکنندگان این نامه، از سخنرانی شما در تاریخ 18 اردیبهشت 1397 درباره عزم اتحادیه اروپا در پایبندی راسخ به تعهدات خود مطابق با توافق تاریخی مابین ایران و گروه 1+5، موسوم به برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، سپاسگزاریم. در مقابل سیاستمدارانی که مکررا با تحقیر و نکوهش از آن پیمان سخن گفته اند، شما «زبان جهانی» احترام و گفت و گو را برگزیده اید. شما اعلام کرده اید «این توافق به تک تک ما تعلق دارد» و ما را بر آن داشته اید تا «اجازه ندهیم هیچ کس این توافق را از بین ببرد». اما با وجود چنین سخنان امیدوارکننده ای، بعد از اعلام خروج دولت ترامپ از برجام و تحمیل دوباره تحریم ها بر ایران، نجات این توافق تضمین شده نیست.
اکثریت ایرانیان از این توافق دشوار دیپلماتیک، همدلانه پشتیبانی کرده اند. مردم ایران دو بار رئیس جمهوری متعهد به شروع گفت و گوی سازنده با جهان را برگزیده اند. همچنین با شکیبایی، مذاکرات طولانی را با وجود تأثیر مخرب تحریم ها بر زندگی روزمره شان تحمل کرده و پس از انعقاد برجام نیز با جشن و پایکوبی خیابانی در شهرهای ایران و گردهمایی در بیش از صد شهر ...

[ مشاهده متن کامل نامه سرگشاده به موگرینی برای التزام به حفظ برجام ساعت 24 ]