آخرین اخبار از خرید هواپیمای سوخو ۱۰۰ روسی از سوی ایران

دریافت خبر : یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱:۵
نایب رئیس کمیسیون عمران گفت: اگر قرار باشد سازمان هواپیمایی کشور اقدام به خرید هواپیمای مسافربری (سوخو ۱۰۰) از روسیه کند، کمیسیون عمران بررسی این موضوع را در دستورکار قرار می دهد.

- اخبار سیاسی -
سید ابوالفضل موسوی بیوکی، نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم ، با اشاره به اخبار منتشر شده مبنی بر خرید هواپیمای مسافربری روسی (سوخو 100) از سوی شرکت های هواپیمایی، اظهار داشت: اگر هواپیمای نو از این کشور خریداری شود، قابل پذیرش و بررسی است اما اگر قرار باشد هواپیمایی خریداری شود که از عمر پروازی آن زیاد گذشته باشد، مورد قبول نیست.
تفحص مجلس از چگونگی خرید هواپیماهای "ایرباس" و "بوئینگ" + جرئیات
وی در پاسخ به این پرسش که آیا هواپیماهای روسی قابلیت لازم برای به کارگیری در شرایط آب و هوایی ایران را دارند؟ گفت: معمولا هواپیما به صورت سفارشی از سوی شرکت های هواپیماسازی ساخته می شوند و ویژگی های آن (option) هواپیما، براساس درخواست خریدار بر روی هواپیما نصب می شود تا با آب و هوای کشور ما تطابق پیدا کند؛ بنابراین می توان بسیاری از مشکلات را حل کرد.
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه اگر قرار باشد سازمان هواپیمایی کشور اقدام به خرید هواپیمای مسافربری (سوخو 100) از روسیه کند، کمیسیون عمران بررسی این موضوع ...

[ مشاهده متن کامل آخرین اخبار از خرید هواپیمای سوخو ۱۰۰ روسی از سوی ایران خبرگزاری تسنیم ]

آخرین اخبار خبرگزاری تسنیم