توافق اولیه بریتانیا و اتحادیه اروپا بر سر طرح بریگزیت

دریافت خبر : چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۴
توافق اولیه بریتانیا و اتحادیه اروپا بر سر طرح بریگزیت
دفتر نخست وزیر انگلیس اعلام کرد: مقامات بریتانیا و اتحادیه اروپا ظاهرا بعد از مدت ها انتظار توانسته اند بر سر پیش نویس یک توافق میان خود در مورد بریگزیت توافق کنند و این راه را برای نشست های تعیین کننده نخست وزیر انگلیس با وزرا و مقامات دولت خود به منظور بررسی طرح ها هموار کرده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از دیلی تلگراف، به گفته دفتر نخست وزیر انگلیس، وزرای کابینه دولت این کشور این فرصت را دارند که این پیش نویس را تا پیش از یک نشست مهم تمامی اعضای کابینه که اواسط امروز (چهارشنبه) قرار است، برگزار شود، بررسی کنند. بعد از چند ماه بن بست بر سر شرایط توافق خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، ارائه این پیش نویس برای ترزا می، نخست وزیر انگلیس که شدیدا برای اجتناب از یک بریگزیت پر آشوب، بی نظم و بدون توافق تلاش می کند، تعیین کننده خواهد بود. با این حال ترزا می هنوز نمی تواند از حمایت و پشتیبانی حامیان سفت و سخت بریگزیت در کابینه اش که به آن احتیاج خواهد داشت، مطمئن باشد.
در بدترین حالت جدایی ها از کابینه او یا مخالفت سفت و سخت با این توافق می تواند منجر به تهدید شدن جایگاه رهبری او شود. ترزا می بر اساس گزارشات سه شنبه شب به دیدار برخی مقامات نظیر جرمی هانت، وزیر امور خارجه دولتش و دومنیک راب، وزیر بریگزیت دولت خود که حمایت او بسیار اهمیت دارد، رفته است.
 جزئیات و اطلاعات مربوط به این توافق بریگزیت هنوز منتشر نشده است. این طور می توان فرض کرد که این طرح حاوی بندهایی ...

[ مشاهده متن کامل توافق اولیه بریتانیا و اتحادیه اروپا بر سر طرح بریگزیت نسیم آنلاین ]