کاخ سفید: ترامپ از اینکه تعرفه کالاهای چینی را زیاد افزایش نداده ناراحت است

فارس نیوز یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۵۰
سخنگوی کاخ سفید با اشاره به برداشت اشتباه رسانه ها از سخنان صبح یکشنبه ترامپ گفت که رئیس جمهور آمریکا از اینکه تعرفه کالاهای چینی را بیشتر افزایش نداده پشیمان است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، صبح امروز «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا طی صبحانه کاری با «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس دیدار کرد.
در جریان این دیدار خبرنگاری از ترامپ پرسید آیا وی درباره تشدید جنگ تجاری با چین تجدیدنظر خواهد کرد که رئیس جمهور آمریکا پاسخ داد:« بله، مطمئنا، چرا که نه.»
ترامپ در ادامه افزود که وی درباره هر چیزی تجدید نظر می کند.
پس از این سخنان بود که رسانه های مختلف اعلام کردند که ترامپ از تشدید جنگ تجاری با چین پشیمان شده است.
در واکنش به این گزارش ها، «استفانی گریشام» سخنگوی کاخ سفید منظور ترامپ از تجدید نظر درباره جنگ تجاری میان آمریکا و چین را شفاف ساخته و گفت که ترامپ از این موضوع پشیمان است که چرا تعرفه کالاهای وارداتی چین به آمریکا را بیش از آنچه که روز جمعه اعلام شد، بالا نبرده است.
وی گفت که از سخنان ترامپ برداشت اشتباهی صورت گرفته و رئیس جمهور به سوال خبرنگار به این دلیل پاسخ مثبت داده، چون از افزایش ندادن بیشتر تعرفه ها پشیمان است.
چین روز جمعه اعلام کرد در صورتی که واشنگتن اقدامات غلط خود را تصحیح نکند، پکن آماده تلافی است و از اول سپتامبر و 15 دسامبر به ترتیب تعرفه های 5 درصدی و 10 درصدی بر 75 میلیارد دلار از کالاهای آمریکایی اعمال خواهد کرد. ( جزئیات بیشتر )
لیست کالاهایی که چین قصد دارد بر روی آنها تعرفه اعمال کند شامل محصولات کشاورزی، نفت خام، هواپیماهای کوچک و خودرو است.
پس از آن بود که ترامپ با انتقاد شدید از این اقدام چین تعرفه های جدیدی را علیه کالاهای چینی اعمال کرد.
رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد:«از اول اکتبر (9 مهر) 250 میلیارد دلار کالاهایی چینی که در حال حاضر با تعرفه ...

سرخط اخبار