گرمای ۴۱ درجه در پایتخت/افزایش دما در کشور

جهان نیوز پنج شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۱
از امروز تا روزهای پایانی هفته آینده، با استقرار الگوی گرم تابستانی، جوی پایدار در اغلب شهرهای کشور حاکم خواهد شد که به افزایش دما می انجامد.

به گزارش جهان نیوز ، براساس آخرین داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، روز آینده در سواحل خزر، بخش هایی از استان اردبیل، جنوب سیستان و بلوچستان و شمال هرمزگان ، بارش باران گاهی با رعد و برق پیش بینی می شو د.
فردا در جنوب سمنان، تهران، البرز، قم، اصفهان، یزد، جنوب غرب کشور و استان مرکزی وزش باد شدید گاهی گرد و خاک خواهیم داشت.
روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده، با شمالی شدن جریانات در سواحل خزر، در دامنه های البرز، بخش هایی از اردبیل و شمال آذربایجان شرقی، افزایش ابر، بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می شود.
روز شنبه در شمال هرمزگان، کرمان، شرق فارس و جنوب سیستان و بلوچستان رشد ابر، رگبار باران و رعد و برق پیش بینی می شود.
در پنج روز آینده وزش باد شدید گاهی همراه با گرد و خاک و کاهش دید افقی در زابل خواهیم داشت.
از شنبه پیشِ رو تا پایان هفته، در اغلب مناطق افزایش نسبی دما، جو آرام و ماندگاری هوای گرم پیش بینی می شود.
در دو روز آینده در سواحل دریای خزر و اردبیل افزایش ۴ تا ۶ درجه ای دما پیش بینی می شود و روزهای شنبه و یکشنبه ۶ تا ۱۰ درجه کاهش دما نسبت به روز جمعه در این مناطق خواهیم داشت.
از شنبه تا دوشنبه هفته آینده شمال و مرکز خلیج فارس همچنین دریای خزر مواج است
* توصیه ها در فصل گرم
از امروز تا روزهای پایانی هفته آینده، با استقرار الگوی گرم تابستانی، جوی پایدار در اغلب شهرهای کشور حاکم خواهد شد که به افزایش 4 تا 6 درجه ای دما می انجامد.
امروز و روزهای جمعه و شنبه در سواحل دریای خزر، اردبیل و خراسان شمالی، افزایش 4 تا 8 درجه ای دما و  روزهای یکشنبه و دوشنبه، کاهش محسوس دما به ...

سرخط اخبار