بزرگترین عملیات تخریب منازل فلسطینی ها در حومه بیت المقدس آغاز شد + ویدئو

اعتماد آنلاین دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳

اعتمادآنلاین|  ارتش رژیم صهیونیستی پس از بیرون کردن فلسطینی ها از منازل خود، از صبح امروز (دوشنبه) دست به تخریب ده ها دستگاه خانه در منطقه «وادی الحمص» در جنوب شرق قدس اشغالی زده است.
«ولید عساف» رییس «کمیته مقابله با دیوارکشی صهیونیستی و شهرک های صهیونیست نشین» در این خصوص به پایگاه خبری فلسطین الیوم گفت که این عملیات بزرگترین جنایت جنگی است و پس از سال 1967 تا کنون بی سابقه بوده است.
به گفته او در مرحله اول صهیونیست ها تصمیم دارند بیش از 100 خانه فلسطینی ها را تخریب کنند. قرار است نزدیک به 225 خانه دیگر پس از پایان مرحله اول، تخریب شود.
او اقدام رژیم اسرائیل را بر خلاف توافقات «ژنو» و «روم» که طبق آن متعهد به حمایت از شهروندان ساکن در مناطق اشغالی شده بود، دانست و در خصوص هدف از تخریب خانه های فلسطینی ها گفت: «هدف از این اقدام ایجاد یک منطقه حائل میان قدس و «بیت اللحم» و جداسازی آن از کرانه باختری است. فلسطینی ها از داخل شهر قدس و اطراف آن فرار کرده و به منطقه «واد الحمص» که طبق توافق «اسلو» تحت حاکمیت تشکیلات خودگردان قرار دارد آمده اند اما اشغالگران اجازه ساخت و ساز به آن ها نمی دهند.»
در همین حال صدها مأمور صهیونیستی نیز بولدزرها و دستگاه های تخریب را همراهی می کنند. آن ها اطراف منطقه را مسدود کرده و از نزدیک شدن اهالی خانه ها و همچنین خبرنگاران به محوطه تخریب ممانعت می کنند.
منبع: فارس

سرخط اخبار