علم الهدی: رضاخان، راه آهن را برای مردم ایجاد نکرد

دریافت خبر : پنج شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۲۱
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: کارنامه رضاخانی در تمام دوران سلطنتش جز جنایت، ظلم، ستم و نوکری برای غرب هیچ نداشت. حتی در ایجاد برخی برنامه های صنعتی، فناوری و ایجاد جریان آموزشی در کشور، رضاخان حرکتی را جز به عنوان خدمت به استعمار غرب انجام نداد. رضاخان راه آهن را در این کشور ایجاد کرد نه برای مردم بود بلکه برای خدمت به ناپاکانی که متفقین بودند و با اشاره آن ها این راه آهن را راه اندازی کرد. راه آهن شمال به جنوب یک جریان غیرفرهنگی و غیراقتصادی برای مردم ایران بود.

خبرگزاری ایسنا: آیت الله سید «احمد علم الهدی» امروز ۲۱ تیرماه در تجمع حافظان حریم خانواده به مناسبت روز ملی عفاف و حجاب در مسجد گوهرشاد، اظهار کرد: مسجد گوهرشاد قتلگاه افرادی است که در مقابله و مبارزه با حرکت شیطانی دست نشانده استعمار بریتانیا، رضاخان قلدور، به شهادت رسیدند.
وی افزود: در سحرگاه ۲۱ تیرماه سال ۱۳۱۵ افراد بی گناه و غیرتمندی که در مقام صیانت نوامیس خود در مقابل اقدامات کافرمآبانه رضاخانی قیام کرده بودند در این مکان به خاک و خون کشیده شدند و اجساد طیبه و طاهره آن ها به خانواده هایشان بازنگشت. تعداد شهدای مسجد گوهرشاد در سال ۱۳۱۵ هجری شمسی ۴ هزار نفر در تاریخ ثبت شده است.
علم الهدی با بیان این که آرمان ارزشمند این افراد صیانت از حجاب و عفت بوده است، خاطرنشان کرد: مسأله حجاب به عنوان یک ارزش قرآنی و واجب دینی مورد توجه همه بوده اما آنچه امروز باید تبیین شود، حرکت نابکارانه و جریان استعماری رضاخانی است که براساس شرایط آن روز و حاکمیت بریتانیا بر این کشور صورت گرفته است.
امام جمعه مشهد با بیان این که لباس، نمایش مذهب، جریان فرهنگی و هویت یک ملت است، گفت: مسأله کشف حجاب ...

[ مشاهده متن کامل علم الهدی: رضاخان، راه آهن را برای مردم ایجاد نکرد برترینها ]

آخرین اخبار سیاسی