سناتور آمریکایی تحریم 17 تبعه سعودی را اقدامی نمایشی دانست

دریافت خبر : جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۵:۵۴
تهران – ایرنا - «رند پال» سناتور جمهوری خواه آمریکایی روز پنجشنبه با انتقاد از موضع نرم واشنگتن در قبال ریاض در موضوع قتل «جمال خاشقچی» روزنامه نگار منتقد، تحریم های وضع شده از سوی خزانه داری امریکا علیه 17 مقام های سعودی را اقدامی بی اثر ونمایشی دانست.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری سی ان ان، اشاره وی به تحریم 17 تبعه عربستان سعودی از سوی آمریکا است که روز پنجشنبه توسط خزانه داری امریکا انجام شد.
در فهرست منتشر شده در تارنمای وزارت خزانه داری آمریکا، نام افرادی مانند «سعود القحطانی» مشاور برکنار شده دیوان پادشاهی سعودی، «محمد العتیبی» سرکنسول عربستان در استانبول و «ماهر المطرب» افسر اطلاعاتی و از نزدیکان ولیعهد سعودی به چشم می خورد.
پال در همین ارتباط با اشاره به اینکه احتمال صدور حکم اعدام برای برخی از این افراد وجود دارد، گفت: فکر می کنید وقتی آن ها نگران اعدام هستند، آیا برای شان اهمیت دارد که تحریم شوند یا نه؟
وی با بیان اینکه اقدامات این چنینی نمی تواند در حکم تنبیهی برای ریاض باشد، افزود: عربستان سعودی برایش موضوع سلاح اهمیت دارد. اگر آمریکا حمایت نکند، حتی نیروی هوایی این کشور توان پرواز نخواهد داشت.
پال ادامه داد: بعید است در رژیمی سلطه طلب مانند عربستان سعودی، اقدامی بدون هماهنگی با ولیعهد انجام شود. او احتمالا از قتل خاشقچی باخبر بوده و هدایت آن را بر عهده داشته است.
این سناتور آمریکایی روز پنجشنبه تلاشی ناکام برای ...

[ مشاهده متن کامل سناتور آمریکایی تحریم 17 تبعه سعودی را اقدامی نمایشی دانست ایرنا ]