آماده باش بانک مرکزی به سپرده گذاران/تصمیمات جدید در راه است

دریافت خبر : سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۱
آماده باش بانک مرکزی به سپرده گذاران/تصمیمات جدید در راه است
بانک مرکزی در راستای اجرای بسته ارزی و با توجه به نزدیک شدن به سررسید قراردادهای سپرده گذاری اعلام کرد: قراردادهای سپرده سرمایه گذاری که درفاصله زمانی دوم تا یازدهم شهریور ۱۳۹۶ افتتاح شده، در صورت در خواست سپرده گذاران به مدت یک ماه قابل تمدید است.

به گزارش تجارت نیوز، در مرداد ماه سال ۱۳۹۶ بانک مرکزی به علت رقابت ناسالم بانک ها در جذب سپرده های کوتاه مدت(روزشمار) و افزایش سهم سپرده های روزمره از سپرده های بانکی، اقدام به حذف نرخ سود ویژه کوتاه مدت سپرده های بانکی و کاهش نرخ سود سپرده های بلندمدت به ۱۵ درصد کرد.
اما گزارش میدانی اخیر از چند بانک نشان می دهد وضعیت بانک ها چندان هم مطابق با آخرین مصوب شورای پول و اعتبار نیست و نرخ سود بانکی سپرده های بلندمدت برخی بانک ها به میزان سپرده مشتری بستگی داشته و متغیر است.
مطالعه بیشتر:
هم اکنون بانک ها چه نرخ سودی را رعایت می کنند؟ ۱۱ بانک پاسخ می دهند

در پی التهاب بازارهای مالی طی چند ماه اخیر خبرهایی مبنی بر افزایش نرخ سود بانکی در جهت جذب نقدینگی مطرح شد که هر روز بیشتر رنگ واقعیت به خود می گیرد.
عده ای از کارشناس های اقتصادی به طرفداری و عده ای نیز به نقد افزایش نرخ سود بانکی برخاستند و عواقب این امر را مورد ارزیابی قرار دادند.
تیمور رحمانی، اقتصاددان در مورد افزایش نرخ سود بانکی می گوید: به نظرم افزایش نرخ سود بانکی نه تنها مشکل سیستم بانکی را حل نمی کند، بلکه ...

[ مشاهده متن کامل آماده باش بانک مرکزی به سپرده گذاران/تصمیمات جدید در راه است تجارت نیوز ]